Stejně jako loni vše zahájí charitativní běh na Vinařickou horku (sobota 11:00) a pak začne skvělý dvoudenní program plný zábavy. Sobota namířena hlavně směrem k dětem, neděle pak i pro dopspělé. To vše na pomoc malé Nelince. Tu představuje jedna z hlavních organizátorek Eva Klárová. „Nelinka je krásná malá slečna, která v říjnu oslaví sedmé narozeniny. Bohužel k ní osud nebyl zrovna přívětivý, když jí bylo 18 měsíců, lékaři jí potvrdili onemocnění PAS – autismus,“ říká žena, která je sama maminkou a navíc se stará už roky o malé fotbalisty a fotbalistky.

Loni Klárová a její přátelé pomohli jiné malé dívence z Vinařic – Danielce, a získali celkem půl milionu korun! Letos chtějí pomoci právě Nelince, která kvůli své nemoci ve dvou letech začala špatně chodit, je trvale na plenkách, sama se nenají, ani neoblékne. „Aby toho nebylo málo, ani její maminka to nemá v životě lehké. Lékaři ji diagnostikovali epilepsii, má slabé srdce, cysty na mozku a oční poruchu. Pochází od nás z Vinařic a naše pomoc bude mířit také na ni,“ říká horké srdce Eva Klárová.

Při výběru programu se štáb řídil tím, co má Nelinka ráda. A protože mezi její oblíbené interprety patří Karel Gott a skupina Slza, zkusili je oslovit. Uspěli! V případě Gotta jde pochopitelně o kapelu Cover Band, jejíž zpěvák Milan Fiala má hlas téměř k nerozeznání od zesnulého Zlatého slavíka. Do Vinařic přijede zazpívat také dvojice ze skupiny Slza, a to zpěvák Petr Lexa s Lukášem Budilem.

Hudební vystoupení jsou v neděli, kdy na fotbalové hřiště do Vinařic dorazí rovněž písničkář Ondřej Štáfek nebo kačická kapela Kiks, která se sama přihlásila.

Naopak už v sobotu předvede svoje zábavné pásmo pro děti Bára Ladrová, na hřišti se můžete těšit i ukázky canesterapie, policejní práce nebo Tanečkohraní s Lucií Dvořákovou. Pro děti bude jistě zajímavé také mobilní planetárium.

Poutavá bude určitě také sobotní podvečerní dražba fotbalových dresů hvězd, jejíž výtěžek půjde na Nelinku. Největší zájem bude s jistotou o Patrika Schicka, hvězdu českého národního týmu i německého Bayeru Leverkusen, aktuálně možná nejlepšího klubu na světě. Nebo o čerstvý přírůstek - dres Rytířů Kladno od Jakuba Voráčka?

Jakub Voráček věnoval do dražby dres Rytířů Kladno | Video: SK Vinařice

Dres poskytli také další bývalí reprezentanti Ladislav Krejčí (dnes Hradec Králové) a Josef Hušbauer (Příbram), ale i stále slavnější odchovanec Kladna ve službách pražské Slavie Tomáš Vlček. Ten nechal tyrkysový dres klubu z Vršovic podepsat všemi hráči Slavie.

Organizátoři vyhlásili veřejnou sbírku na donio.cz, a vyzývají všechny, kdož by chtěl pomoci, aby to udělal „Pro nás všechny je to velký a náročný maraton, ale děláme ho rádi, protože vidíme, že někomu může hodně pomoci,“ dodala Eva Klárová.