Proti druholigové Vlašimi se však i bez marodů Veselého, Hanzlík, Čížka a P. Růžičky vypjali k slušnému výkonu. Na konci utkání svítil na ukazateli stav 2:3.

Hrající asistent Tomáš Procházka si hru mužstva zejména v prvním poločase pochvaloval. „Na to, že soupeř nastoupil jen bez čtyř hráčů, kteří hráli v sobotu proti Hradci Králové, to nebylo špatné," řekl s tím, že ani hlavní kouč Ivan Pihávek neměl během přestávky svým svěřencům co vytknout.

Po pauze už byla větší vyzrálost soupeře o něco znatelnější, zejména v přechodové fázi a méně častými ztrátami balonů.

SK dokonce otevřel skóre potom, co chybu hlavou přihrávajícího stopera potrestal Tóth. Soupeř však dokázal třemi góly stav otočit, přičemž při druhém Kladeňáci nedokázali pokrýt rohový kop.

Ještě do přestávky určil konečný výsledek svým třetím gólem v přípravě krajní záložník Kolmistr, jenž výjimečně pravou nohou poslal utaženou placírkou balon pod břevno.

Ve druhé půli měl na noze vyrovnání Skořepa, jenž šel sám na gólmana, na druhé straně měl podobnou příležitost také protivník. Nutno uznat, že se víc musel ohánět gólman SK Tesař, který podal kvalitní výkon, což se týká většiny hráčů, jež zdobila bojovnost.

„Proti soupeřům, kteří chtějí hrát fotbal a nejsou zalezlí před bránou, se hraje vždycky dobře," konstatoval Procházka.

Kladno – Vlašim 2:3 (2:3).
Kladno: Tesař – Štoncner, Suchý, Neumann, Stočes (46. Výborný) – Skořepa, Procházka, J. Růžička, Kolmistr (46. Kraus) – Tóth (60. Pudil) – Šmucler (46. Bořík).