"Hrálo se o špičku tabulky, proto jsme tak vysoké vítězství nečekali. Jsme maximálně spokojeni," prohlásil exkladenský obránce vítězů Jiří Veselý, jenž nastoupil po šestitýdenní pauze zaviněné zraněním.

Podle Velvarských ale výše porážky neodpovídala poměru sil na hřišti. Ve skórování jim dvakrát zabránila konstrukce. V první půli po Šelichově centru orazítkoval hlavou břevno Neuman a minutu před koncem utkání Hodanovu střelu brankář Doleček jen vyrazil a tentýž hráč poslal dorážku do tyče.

První šanci domácích měl Lizák, jenž sám před Kierykem přestřelil, pak ale Háša neobsadil vynikajícího Borkovce, který přistrčil balon na vápno M. Veselému jenž obstřelil ránu tečujícího Kieryka - 1:0.

Také u druhé branky byl Borkovec. V 64. minutě vymíchal obranu a z vápna zamířil přesně k tyči. Nejhezčí byl třetí gól v síti hostů. V 77. minutě po přečíslení přeloboval obranu V. Pohorský a Petrů hlavou určil konečný stav.

"Takticky jsme nepropadli. Rozdíl ale byl v produktivitě. První dvě střely skončily v naší síti. Soupeř byl pohyblivější, fyzicky výborné připravený a měl velmi dobrý fotbalový projev. Určitě bude patřit k favoritům soutěže," chválil vítěze velvarský kormidelník František Kocáb.

FC Graffin Vlašim B - Slovan Velvary 3:0 (1:0).
Branky: 30. M. Veselý, 65. Borkovec, 82. Petrů. ŽK: Janda - Hodan, Moravec. Rozhodčí: Šmejkal - Hron, Holý. Diváků: 200.
Vlašim B: Doleček - J. Pohorský, Havlíček, Lizák, J. Veselý - Janda, Stejskal, M. Veselý, Borkovec (80. Jíša) - Kacafírek (60. V. Pohorský), Petrů.
Velvary: Kieryk - Háša, Hodan, Moravec, Slavíček - Průcha (77. Vošmera) , Šelicha, Pazdera, Klempt (45. Bečvář) - Neuman, Mucha (75. Grohman).