Přišly ale nečekané komplikace, které jeho návrat odložily na neurčito. „Je možné, že jsem léčbu uspěchal nebo už předtím něco nedoléčil. Různé bolení v krku člověk nebere vážně. Nadopuje se vitamíny a potlačí to různými léky, aby mohl hrát,“ přiblížil 23letý volejbalista vcelku zaběhlý postup u vrcholových sportovců.

Odchovanec dejvického Dansportu na to možná doplatil. „Cítím se pořád slabý a unavený. Stále mám mírně zvýšenou teplotu,“ přiblížil borec, jenž v Kladně začal čtvrtou sezonu, své zdravotní potíže, s nimiž si lékaři prozatím neví rady.

Dokonce vyslovili podezření na zánět srdečního svalu. „Naštěstí se to nijak nepotvrdilo. Pod dohledem kardiologů ale zůstávám. Čekají mě další vyšetření,“ uvedl student vysoké školy ekonomické v hlavním městě, kde také bydlí. Teď ho čeká vyšetření štítné žlázy.

Naposledy ale lékaři vyjádřili názor, že by se mohlo jednat o únavový syndrom.

Jelikož musí odpočívat, sleduje Petr Minařík zápasy Kladna na internetu. „Jsou to strašné nervy koukat na průběh zápasů on line,“ přiznal a se smíchem dodal, že se mu z jeho hry jednou přitížilo. To když kolegové ztratili v prvním setu duelu s Příbramí vedení 24:18.