„Bylo to mnohem lepší utkání z obou stran. Měli jsme ho vyhrát, ale nepřesnostmi na přihrávce a částečně v útoku jsme se o vítězství připravili. V závěru nám chybělo také víc odvahy. Čekali jsme, co udělá soupeř, a to se nedá,“ uvedl kouč Jindřich Licek.

Na severu Čech dostala v úvodu příležitost základní šestka, která končila poslední zápas, v jehož až závěrečné sadě sneslo Kladno přísnější měřítko.

Hosté vedli na palubovce vojáků 1:0 a 2:1 na sety. Zápas se lámal ve čtvrté sadě. Za stavu 19:17 domácí uhráli šňůru pěti bodů a bylo srovnáno. „Bylo to hodně rychlé. Najednou jsme přestali hrát a do teď jsem nepochopil, proč se to stalo,“ komentoval Licek koncovku setu.

Kladno mělo následující tie-break dobře rozehraný. Strany se točily za stavu 8:6 pro hosty. Severočeši však uhráli tři body v řadě a za stavu 12:12 se Nesvačilovi podařilo eso a vzápětí přímý bod z podání, na kterém se podepsala špatná přihrávka. Posléze domácí využili hned první mečbol.

„Místo abychom tvrdě zaútočili, poslali jsme přes síť jenom takovou buchtu,“ popsal Licek situaci, která předcházela poslednímu bodu Liberce.

Liberec – Kladno 3:2 (-18, 21, -20, 19, 13).

Rozhodčí: Pavelek, Antušák. Čas: 127 minut. Diváků: 250.

Liberec: Nesvačil, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch, Novák, libero Ticháček, střídali Jeslínek, Vodvárka, Fučík, Vampola. Trenér Michal Nekola.

Kladno: Böhm, Fokt, Svoboda, Linz, Šrámek, Skladaný, libero Minařík, střídali Diviš, Sobotka, Barák. Trenér Jindřich Licek.