Hostouň po výhře nad Tatranem Rakovník změřila síly z dalším divizním nováčkem – FK Louny. Tenkrát to výsledkově nebylo ono, prohrála 1:2, když branku dával už trochu (neprávem) zapomenutý střelec Slanina (70.). „Byl to asi nejlepší soupeř z přípravy, který ukázal, že ač má jen sedm bodů, tak se pokusí o záchranu a tomu vše podřizuje. Nic nepodcenili ani proti nám, ale jsem rád – silné soupeře mám v přípravě raději. Naše chyby pak lépe vyplavou na povrch," mínil kouč Hostouně Martin Čurda.

Jeho tým dřel, presoval a toužil po vyrovnání až do konce – příprava nepříprava. Marně. 

Hostouň se nyní bude chystat na sobotní utkání s Motorletem na jeho půdě, kde by již neměla střídat hokejově jako dosud, ale sestavu bude tlačit do mistrovské. A čekat na uzdravené marody.

Gól z půlky zůstal osamocen

Do sestavy Vraného se na duel se Zavidovem vrátila velká síla zadních řad – po Jarábovi také dvojka Rada – Zelenka. V zápase samotném však defenziva Vraného pustila Zavidovské do pěti šancí, byť inkasovala v jediném případě. Nutno dodat, že šancí měli pět i Vraňáci, kteří také chvilku vedli, když gólman soupeře špatně vyběhl a Urban ho z poloviny hřiště pěkně přeloboval. „Jen jsem využil jeho chyby, ale docela pěkně to tam zapadlo," popisoval šťastný střelec.

Za další zmařenou šanci už se pochválit nemohl stejně jako některé spoluhráče.

„Výsledek asi odpovídá, protivník měl také dost možností na góly. Trošku si to musí ještě sednout, takže je dobře, že se postupně dáváme dohromady," dodal Libor Urban, který pochválil oba gólmany – Lukáš Obrcián dokonce po obrátce neinkasoval.