„To se projevilo. Nám odešly logicky fyzické síly a domácí zápas třemi góly rozhodli. Do té doby jsem byl s hrou našeho týmu spokojený," řekl nový trenér Vraného Jaromír Kala s tím, že na sluníčku bylo v sobotu dopoledne 42 stupňů.

Za poražené opět nastoupil lhotský Chaloupka, jenž jedním z těch, kdo by mohli do začátku soutěže mužstvo posílit. „Moc o něj stojíme a věřím," přiznal teprve 29letý kouč a dodal, že v tuto chvíli to je postavené na jedenácti dvanácti hráčích nepočítaje dlouhodobě zraněné Beneše a Dragouna. Když se k tomu přičtou dovolené pracovní povinnosti, je stav jaký je.

Kala tvrdí, že na posílení se pracuje, nechtějí však posily za každou cenu. „Vybíráme si hráče i po povahové stránce a také to musí být finančně schůdné. Věřím, že do začátku sezony dvě tři posily přijdou, abychom byli konkurence schopní a nehráli čtvrté housle," řekl kormidelník, který v minulé sezoně pomohl Štětí k postupu do divize.

Pro muže, jenž většinu hráčské a trenérské kariéry působil na severu Čech, je středočeský fotbal novinkou. „Mám s ním minimální zkušenosti, vím ale, že zdejší přebor je výrazně kvalitnější než ústecký. Úplně neznámý však pro mě není, protože jsme v přípravě hráli s Ovčárama a Libiší," uvedl Kala, jenž bydlí v Roudnici nad Labem.