Ve Vraném bojovaly Velvary o další senzaci. V první půli měl dokonce Válek největší možnost, ale dlouho mu trvalo zpracování a stav zůstal 0:0. Po obrátce už vládl domácí favorit, Vraný vyhrálo 3:1.

„Jako bychom v první půli ještě vstřebávali nepovedený duel v Cerhovicích, z něhož jsme se lízali jen těžko. Nehráli jsme moc dobře, byť nějaké šance přišly," říkal kouč Vraného Jiří Pazdera a zároveň přiznal, že ve velkém vedru jeho mužstvo malinko sázelo na to, že je věkově mladší a fyzicky by mělo Velvary ve vedru postupně přehrát.

Což se naplnilo i kvůli tomu, že tvůrce hry Mucha musel pro zranění těsně po půli z trávníku.

Jestli hosté do přestávky sahali po vedení, po obrátce už favorit dominoval. Dal tři branky, nastřelil tyčky, párkrát ho neskutečně vyčapal démon Majtaník. Ani on ale nemohl chytit hlavičku Abrhama, bombu Zelenky a pokus Matouška zblízka. Až v poslední minutě si čestný úspěch připsali také hosté po pumelenici Nádherného. „Ulevilo se nám, polila nás živá voda," usmál se Pazdera.

To hostující Roman Slavíček nemluvil tak vesele, i když ani tragicky. Jeho tým dost doplatil na zranění, když do utkání nemohl stoper Vošmera a odstoupit byl nucen Mucha. „Tohle nám fakt nepomohlo, dostali jsme po přestávce pod jejich tlak. Ale dvě branky padly po zbytečných chybách v rozehrávce. Mrzí mě to hlavně kvůli Michalu Majtaníkovi, který chytal skvěle a tři góly si nezasloužil," hodnotil zkušený zadák Slovanu.

Hostouň jenom koukala, jak už po minutě prohrává, když nechala na zadní tyči volného Červeného – 1:0. Jenže tahle herda do zad jí prospěla a ve 38. minutě už vedla o dvě branky ona!

Po rohu srovnal nekrytý Motlík a pak se dvakrát prosadil střelec úvodu sezony Slanina (dal už pět branek!). Jeden gól mu doslova daroval brankář Doubrava, jenž se ale později stal hrdinou utkání, zatímco jeho protějšek Kukelka se topil v bezmoci. V poslední minutě první půle chyboval poprvé, což ztrestal exkladenský dorostenec Gašpárek, po obrátce Červený parádním volejem z 18 metrů srovnal.

Drama vyvrcholilo v závěru střetnutí, v němž exceloval Doubrava, když za svá záda nepustil dvě sóla Falouta a tutovku Motlíka. Naopak Kukelka na druhou minutu nastaveného času vzpomínat v dobrém nebude. Nákop Krejčího z půlky mu na hranici pokutového území vypadl z koše a Setnička nezaváhal – 4:3.

„Mluví se mi těžko. Jirkovi Kukelkovi se zápas nepovedl, navíc jsme v závěru nedali úplně jasné šance, což je také hrozná chyba. Měli jsme vyhrát," lamentoval zklamaný kouč Hostouně Zdeněk Mužík.