Tým si navíc právě na sobotu naplánoval oba mistrovské duely svých dospělých celků. Ten nejsledovanější, A tým, si jasně poradil se Spartakem Příbram a v tabulce krajského přeboru se sune hodně vysoko, vždyť ještě neprohrál.

„Spartak nám to ulehčil, na druhou stranu jsme ale podali zodpovědný výkon. My vždycky nějaké góly dáme a je spíš otázka, jak to odehrajeme vzadu. A to bylo v pořádku," těšilo kouče Vraného Jaromír Kalu po hladké výhře Sokola 3:0.

Ten byl po celé utkání nebezpečnější v koncovce a střílel parádní góly. Nejprve se prosadil po přihrávce Galbavého aktivní Urban a předvedl levačkou v plné parádě, že umí oběma nohama. Hned po přestávce uklidnil svůj tým ještě více Michal Kalík. 

Sledoval, jak Galbavého střelu z TK brankář Poplštejn sice skvěle vyrazil, ale stoper, který se s Vraným v tomto duelu loučil, rybičkou míč dorazil za čáru – 2:0.


Poslední trefu si připravil Josef Galbavý. Nejlepší střelec týmu připravil obě první trefy a skvělou formu předvedl při parádní střelec z první z 20 metrů, která zaplula do šibenice.

Příbram? Tak špatnou jsme ji dlouho neviděli. Jedinou vážnou možnost měl za stavu 2:0 Ivaník, ale brankář Kudrna předvedl, že i on je ve skvělé pohodě a ránu lapil.

Dodejme ještě, že vranské oslavy navštívily téměř tři stovky diváků, kteří ještě viděli třeba vystoupení své přípravky proti Slanému, těsnou prohru béčka s Velvary 2:3 na penalty a také soutěže bývalých hráčů klubu ve střelbě na přesnost. Tu první ovládl Josef Střeska, druhou Václav Danda. 

"S oslavami panuje ve Vraném maximální spokojenost. Hospodský zavíral v šest ráno," smál se jeden z hlavních organizátorů Josef Bauer. 

Vraný – Sp. Příbram 3:0 (1:0). Branky: 33. Urban, 47. Kalík, 69. Galbavý. Rozhodčí: Fejfar.

Vraný: Kudrna – Beneš (76. Liška), Jaráb, Kalík, Maliňák – Reiner – Urban, Galbavý, Abrham (73. Hrebinka) – Ortbauer (46. Kolář).

Více o vranských oslavách si přečtěte v pondělním Kladenském deníku (16.9.)

Báječnou fotogalerii z oslav si prohlédněte ZDE