Senomaty – Vraný 1:4 (0:3)


Od úvodního hvizdu sudího Mixy bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Hostující hráči domácí převyšovali v každém ohledu, ovšem zprvu se jim nedařilo proměňovat šance. První zahodil Janda, po něm neuspěl Bauer a nakonec ani Pazdera.


Po půlhodině však přišel první gólový moment – a hned parádní. Vranský Bauer se opřel do míče halfvolejem a z pětadvaceti metrů ho poslal přímo do šibenice – 0:1!


Bauer si ve zbytku poločasu vzpomněl na svá někdejší střelecká galapředstavení a stihl zkompletovat hattrick a tím i rozhodnout utkání. Pochvalu však zasloužili i jeho spolubojovníci. Nejprve Janda za nádherný centr, který Bauer uklidil do brány hlavou, a poté Suchý. I on pěkně nacentroval, faulovaný Bauer placírkou zvýšil, jenže sudí gól neuznal a nařídil penaltu. Bauer tedy musel k hattricku použít ještě jeden kop, ale i ten byl úspěšný. „Za hattrick zaplatí do klubové kasy sto padesát korun. A protože se trefil také debutující Kabourek, máme už dvě stovky. Pěkně se to plní,“ smálo se kouč Vraného Josef Jenč.

Jeho svěřenci se v úvodních dvaceti minutách druhé části dostali trochu pod tlak, nicméně vážnější šanci senomatským nováčkům nedovolili. Snížení ale přece jen přišlo v 75. minutě. Sudí po trmě vrmě ve vranské šestnáctce odpískal překvapivě penaltu a domácí Kotek korigoval.


Poslední slovo ovšem patřilo hostům. Špeta v jasné šanci nezmatkoval a nesobecky přihrál Kabourkovi, jenž upravil pohodlně na 1:4. „Diktovali jsme tempo téměř celé utkání snad s výjimkou dvaceti minut na začátku druhé půle. To jsme trochu spali. Nicméně výhru nepřeceňuji, domácí podle mého budou jedním z aspirantů na sestup,“ řekl kouč Vraného Josef Jenč.

Více v úterním Kladenském deníku.