Váš tým utrpěl na podzim některé nečekané ztráty, přesto podle předpokladů atakuje postupové příčky. Je jednoznačným cílem postup?

Neřekl bych nečekané ztráty, s těmi se vždy musí počítat, přesto považuji podzimní část za velice vydařenou a to nejen co se týká výsledků, ale zejména předváděného herního projevu. Při troše štěstí, lepší zdravotní stránce hráčů – tím myslím zranění a zejména pak větší objektivitě arbitrů mohlo být naše postavení v tabulce ještě lepší. Postup cílem byl a to jednoznačně, momentálně však nejsem schopen zhodnotit, jak se bude jaro vyvíjet.

Přípravu jste absolvovali s téměř nezměněným kádrem a většinou na zimním turnaji v Lounech. Tam jste nehráli špatně, ale výsledky se postupně horšily. Vy sám jste byl spokojen?

Co se pohybuji kolem fotbalu a to na různých výkonnostních i věkových úrovních, nepamatuji tak nevydařenou zimní přípravu jako letos. Dá se tedy říci, že s vystoupením na turnaji v Lounech jsem velice nespokojen. Za normálních okolností by i výsledky byly razantně lepší!

Žádal jste po vedení posily a na jaké případně posty? Je možné, že ještě někdo řady Sokola posílí?

O posílení, jistém provzdušnění a vytvoření konkurence, ještě většího zkvalitnění kádru, jsme se s vedením klubu bavili a řešíme to vlastně dosud. Avšak zda a kdo případně přijde, nejsem v tuto chvíli schopen říci. Pevně věřím, že se tak stane, protože bez posil si téměř nedovedu představit další jarní vývoj v soutěži.

Možná všechny v I. B třídě překvapily Loděnice, které zatím poměrně jasně vedou. Koho dalšího považujete za nebezpečné soky?

Já vás asi zklamu, neboť Loděnice mě nepřekvapily vůbec! Osobně bych je netipoval ani jak se říká na bednu. Jelikož jsem měl ještě do nedávna blízko k Berounsku, několik lidí dobře znám. Proto vím, odkud pramení jejich současné postavení. Loděnice jsou jen průměrným týmem I. B. třídy. Kvalitní mužstva jsou jinde, alespoň souzeno podle podzimu, byť tomu postavení v tabulce neodpovídá. Za kvalitní celky a zároveň kandidáty postupu považuji Jeneč, Braškov a snad i Doksy. Je zajímavé, že i některé týmy z dolní části tabulky jsou schopny se prezentovat slušnými výkony. Celkově považuji soutěž za vyrovnanou a daleko kvalitnější než například skupinu B – tzv. Boleslavskou. Díky tomu, že žiji na Mělníku, tuto skupinu znám dobře ze svého působení v Lužci a i následném sledování, protože tam působí řada mužstev z Mělnicka.

Vím, že jste si stěžovali na výkon rozhodčího na Braškově. Jak jste celkově spokojen s úrovní arbitrů v I. B třídě, skupině A?

Stěžovali, jenže co s tím? V Braškově to live viděl každý, kdo tam byl, a to i přes jejich kvalitní tým – abych nesnižoval jejich sportovní úroveň. Ale nejen tam, byly i jiné „perly“ v jiných zápasech. Nemam ve zvyku si stěžovat a bulet, takže vážně nevím, co víc k tomu říci. Nicméně abych nevypadal jako alibista utíkající od problému: Co chcete na těchto stránkách dělat s ovlivňováním zápasů ať vědomě či nevědomě? Ani na ČMFS nejsou schopni to vyřešit. Problém je takový, že když jde o lidský faktor, omyl nebo chybu sudího, tak se to pozná stejně jako u hráče chyba či vydařené zakončení, které mu vyšlo náhodně. Naproti tomu pokud jde o úmysl – co se týká výroku arbitrů nebo i hráčů, pozná se to též. Alespoň já to za ta léta poznám, a to neomylně. Bohužel není v mých silách s tím cokoli dělat, takže nezbývá než jen bezmocně přihlížet. Nebo snad máte jiný recept?

Jak vás vůbec trenérská štace v obci jako je Vraný naplňuje?

Zkráceně: Pracovitý výbor, velice slušné zázemí klubu, na I. B. třídu celkem kvalitní hráčský kádr s dobrým přístupem a účastí jak k tréninkové činnosti, tak i zápasům. Velmi slušný herní projev týmu, který se rychle adaptoval na aktuální moderní trendy a vývoj v kopané, což bylo zcela zřejmé a viditelné v zápasech samotných. Řekněme tedy, ze mě podzim naplňoval a to zcela a beze zbytku!