Sokol Vraný – Sokol Lidice 1:6 (1:2)

Na podzim vyhráli Vranští v Lidicích 5:0, ale odveta byla i s úroky. Lidice po triumfu s Loděnicemi začaly svižně a Pavelec je brzy poslal hlavou po standardce Egrmaiera do vedení. A domácí zaskočil i další Egrmaierův trestný kop. Ten už zkušený borec poslal přes celou bránu k tyči. Naděje Vraného vzkřísila podle hostů přísná penalta za zákrok Tlustého na Mrvíka, kterou Urban proměnil. Domácí se zase zlobili, že za stavu 0:1 nebyl vyloučen ležící hráč hostů za kopnutí Šváchy.

Jenže první půle byla jen odvarem ze zvadlé máty. Lidičtí už před týdnem přestali v pauze chodit do kabin, aby zlepšili výkon po obrátce, a opět tahle metoda zabrala. Domácím v rozmezí 60. a 75. minuty čtyřikrát položili hlavu na špalek a ťali. Hlavně Pavelec. Nejdřív udělal z beků praporky a od lajny zavěsil, za chvíli si došel pro penaltu a sám ji proměnil.

Pak ještě zavěsil T. Radosta z TK, když famózně obstřelil zeď a nakonec ještě ten samý borec připravil gól Häcklovi. Domácí šance neproměňovali, sám Josef Bauer litoval dvou vlastních. A mrzelo ho, že takový duel nepřijeli pískat zkušení rozhodčí z jiného okresu.

Naopak druhá strana zářila. „Konečně jsme staré dobré Lidice, kluci hráli fakt dobře. Ale zvláštní pochvalu zaslouží Roman Pavelec, hrál neskutečně v útoku i obraně,“ rozplýval se kouč Lidic Jaroslav Topka. Měl i připomínku ke svému protějšku Karlu Grabmüllerovi. „Jsem trochu ješitný a on na podzim říkal, že pro něj nejsme soupeřem. Teď jsme mu to ukázali,“ rýpl si Topka.

Branky: 40. Urban (pk) – 10., 60. a 63. Pavelec, 36. Egrmaier, 66. T. Radosta, 75. Häckl. Rozhodčí: Gaži st..

Vraný: Pražák – Šafránek, Sedláček (70. Špeta), Švácha, Maliňák – Suchý, David, Cimrman, Urban – Pazdera (55. Bauer), Mrvík.

Lidice: Kohout – Tlustý, A. Radosta, Míčka, Halwiger – Kosora (72. T. Vysloužil), Häckl, Tyburec (87. Zýka), Egrmaier (68. Kroc) – T. Radosta, Pavelec.