AFK Loděnice – Sokol Vraný 0:2 (0:1)

A Vraný se tady soupeři pomstilo. Už v předešlých třech kolech předvedlo dobrou formu, neprohrálo, ale dvakrát ztratilo nadějný náskok 2:0. Teď si vybudovalo stejný, ale už ho udrželo. Výhra byla pro Sokol dvojnásob sladká, navíc tým udělal třemi body další důležitý krok k záchraně.

Loděnicezkoušely od začátku jen nakopávané míče, ničím obranu hostů nepřekvapily. Naopak nepochytaly některé brejky a po jednom byl Bauer v 19. minutě faulován ve vápně a nejmladší borec sestavy Urban se suverénně postavil k penaltě. ve 39. minutě měl další tutovku Suchý, z malého vápna však po akci Sedláčka nechal vyniknout jen brankáře domácích.

Ti se sápali po vyrovnáíní snad jen v 61. minutě, když se dožadovali po střetu jejich útočníka s brankářem Jochmanem pokutového kopu, jenže rozhodčí zůstal v klidu. Náskok pak zvýšil v 70. minutě Suchý, když se řídil osvědčenou radou: Nevíš co s míčem? Vystřel! po zemi zamířil přesně k tyči.

Padnout mohlo i více vranských gólů, ale nájezdy dvojice Urban - Bauer a Němec - Urban už zůstaly nevyužity. „Chybělo jim tak trochu rozvahy, ale hlavně máme body. Loděnice vyměnily část kádru a zatím to byl nejslabší soupeř. Hráli jsme konstruktivněji,“ mínil asistent trenéra Sokola Josef Jenč.

Branky: 19. Urban, 70. Suchý. Rozhodčí: Miroslav Vlk.

Vraný: Jochman – Šafránek, David, Kalík, Maliňák – Mrvík (81. Knytl), Suchý, Sedláček, Sachr (46. Němec) – Bauer (77. Pazdera), Urban.

Můžete si prohlédnout obsáhlou fotogalerii ze zápasu.