Trochu kritizovaný krok vedení Sokola Vraný s odvoláním trenéra Wozniaka a jeho výměna za hráče z pole Michala Davida se nakonec zdá jako povedené rozhodnutí výborů. Rozhodne od té chvíle hráči předvádějí dobrý fotbal, za novým hrajícím trenérem jdou, a byť je jejich kamarádem, dovedou ho respektovat.

Nutno ale dodat, v že v Nové Vsi to zejména do přestávky neměli hosté jednoduché a mohli v ideálním počasí prohrávat. „Hra byla docela vyrovnaná a my měli i šance, ale je pravda, že domácí měli dvě tři hodně dobré. Velký dík tak patří brankáři Šplichalovi, chytal opravdu výborně,” chválil svého svěřence David.

Ve druhé části už se hosté v obraně zvedli, situaci jim ale zkomplikovalo zranění jejich hvězdy Maliňáka (naražená žebra), jehož musel vystřídat Bauer. To je ale pořád hodně kvalitní náhradník a v 66. minutě asistoval u branky Rešla, jenž se uvolnil od lajny a střelou z úhlu vstřelil jedinou branku zápasu. Napravil tak částečně tři minuty starou situaci, kdy postupoval sám na brankáře domácích, ale neuspěl. Nedařilo se mu ani po gólu, kdy zazdil další tutovku.

Do otevřené obrany je už měli ve zbytku utkání pouze hráči Vraného, domácí totiž předváděli jen hluchý nápor bez většího nebezpečí. Na druhé straně trefil Trejbal tyčku a v poslední minutě se hřiště otevřelo stoperu Matouškovi, který ho krásně prošel, v zakončení však také selhal.

„To mě jediné mrzí, měli jsme přidat pojišťovací gól. Ale jinak jsme opět hráli dobře, teď to ještě udržet doma proti Milínu,” těší se Michal David, který speciálně pochválil mladého rozhodčího Matouška. „Nechal nás hrát fotbal, pískal fakt dobře.”

Nová Ves pod Pleší – Vraný 0:1 (0:0). Branka: 66. Rešl. Rozhodčí: Matoušek.

Vraný: Šplichal – Kocman, Matoušek, David, Zelenka (46. Němec) – Maliňák (56. Bauer), Blažek, Trejbal, Kala – Plašil (70. Volf), Rešl.