Dlouho to vypadalo, že zápas skončí bez branek. Vše podstatné se zrodilo až v závěrečné čtvrthodině, přitom už předtím šance byly na obou stranách. Nicméně v neděli skvělí gólmani dlouho drželi čistý štít.

Úvodní desetiminutovka patřila Knínským, ale pak se rozehráli Sokolové a marnili jednu šanci za druhou. Gólman hostů předváděl ale kousky alá Petr Čech a ve Španělsku by se zřejmě neztratil ani on.

Vranému však vyšla střídání, oba noví hráči Plašil s Rešlem se podíleli na první brance, když v 74. minutě připravili výbornou pozici Galbavému.

Jenže už za tři minuty po rohu Gregor vyrovnal a všechno spělo k remíze.

Dramatu ale konec nebyl. Hosté v jasné tutovce mířili vedle a v 90. minutě si na druhé straně Bauer naběhl na centr Kaly a svou šestou šanci v utkání konečně proměnil.

„Takhle příjemné utkání jsem dlouho nehrál. Naprosto férový soupeř, přitom hodně fotbalový, zápas byl jednoznačně vyrovnaný. Prostě se na nás usmálo štěstí, ale lidi se museli hrou obou mužstev bavit,“ našel pouze pozitiva hrající trenér Vraného Michal David.

Klobouk dolů smekl nejen před hosty, ale i před svými hráči. „Odjezdili to, pochvalu zaslouží všichni. Vyzdvihnu pouze brankáře Šplichala a dělníka hřiště Matouška,“ dodal spokojený David.

Sokol Vraný – Nový Knín 2:1 (0:0). Branky: 74. Galbavý, 90. Bauer – 77. Gregor. Rozhodčí: Brda.

Vraný: Šplíchal – Kala, Kalík, David, Zelenka – Volf (56. Plašil), Galbavý, Matoušek (90. Rohlíček), Maliňák – Bauer, Němec (66. Rešl).