Domácí přitom postavili veteránskou obranu ve složení J. Havelka (45 let), Chadima (39), Hotový (37) a Asník (35). "Asta to kazí, kdyby tam byl Viktor Kolář, šlo by dozajista o nejstarší obranu ve střední Evropě hrající soutěže mužů," usmál se domácí Martin Chadima.

Zadní vojLhoty si však poradil slušně, byť Vraný nějaké šance mělo. Hlavně mladý Frič, jenž ale zavraždil tutovku a následnou bombu Volfa zase výtečný Šimek vytlačil na břevno.

Domácím se také dařilo pronikat do šancí, ale skórovali až po změně stran. Oba góly vstřelil hrdina utkání L. Havelka, když nejprve načapal při TK z úhlu gólmana Šplichala na švestkách a poté zakončil prudce samostatnou akci.

Hosty vrátil do hry snižující zásah Matouška a v 89. minutě dokonce vyrovnali. Trefa Kalíka, který se prosadil po centru Maliňáka však nebyla k jejich nelibosti uznána. Praporek zdvihl nad hlavu slánský asistent sudího Kudrna.

„Podle mě to ofsajd byl, ale už je to jedno. Myslím, že jsme podali slušný výkon, hlavně disciplinovaný. Počkali jsme si na šance a využili je,“ těšilo kouče Lhoty Miroslava Toncara.

Hostující hrající trenér Michal David uznal, že jeho tým až na Maliňáka nehrál dobře. „Na Černolice jsme tedy nenavázali ani náhodou. Dali jsme šanci mladíkům, ale je vidět, že ještě nedozráli. Na druhou stranu to byl remízový zápas, Matouškovou vyrovnání asi mělo platit. Láďa Kudrna nám nepřál,“ usmál se sympatický chlapík, jehož čeká ve Vraném poslední zápas s rozlučkou.

„V posledním kole už hrát nemohu, musím pro dceru do Francie. A pak odejdu do Hrdlíva, kde jsem začínal. Možná tam budu jen nosit pití,“ dodal dobře naložený sedmatřicetiletý nositel slavného zpěváckého jména, jenž barvám Sokola poctivě sloužil deset roků.

Ve Vraném by ho mohl nahradit spolupracovník a asistent Jiří Pazdera s Václavem Dandou, ale teprve se bude jednat.

Lhota – Vraný 2:1 (0:0). Branky: 50. a 65. L. Havelka – 75. Matoušek. Rozhodčí: Berovič.

Lhota: Šimek – J. Havelka, Chadima, Hotový (75. Tesařík), Asník – Jiránek, L. Havelka, Mantlík, Rychlý – Vitásek, Dolejš (82. Krézl).

Vraný: Šplíchal – Kala, Kalík, David, Soudek (70. Novák) – Volf (60. Hora), Maliňák, Matoušek, Němec – Frič (46. Rešl), Galbavý.