Nejprve v jedenácti minutách ztratil poločasové vedení 2:0 a dokonce nechal domácí otočit na 3:2. A když v 90. minutě vyrovnal, nepohlídala si obrana Vraného Dudu a ten v nastavení rozhodl.

Fotbal si tentokrát zalaškoval opravdu hodně.

Zápas začal vyrovnaně, první šanci měli dokonce domácí, jenže Šplíchal famózně Neubergera vyčapal.

A přišly velké chvíle hostující hvězdy Galbavého. Nejprve krásnou střelou do šibenice otevřel skóre, pak se přehnal v brejku přes Stolára, ten ho sekl a Maliňák z penalty dal na 0:2.

Zdálo se, že Dobrá kráčí k dalšímu debaklu, ale pomohl jí paradoxně hodně ostrý faul Martina Jíchy. Trefil právě Galbavého tak, že exligista musel s pochroumaným kolenem z placu. Viník dostal žlutou kartu.

Vraným ale ještě více otřásl nástup do druhého dějství. Během jedenácti minut už nevedlo, neremizovalo, ale prohrávalo 2:3!

Hrdinou byl zase Jícha, tentokrát pozitivním, když nekrytý využil dvě hlavičky po parádních centrech Bílka a Stolára. A pak se trefil i T. Zelenka. „Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži to, co jsme před týdnem udělali Hostouni. Byl to totální kolaps a takové se už stávat nesmí. Můžeme za to všichni včetně mě, i já jsem součástí týmu,“ byl kritický kouč Jiří Pazdera k sobě i svým svěřencům.

Ti ale Doberáky poté přitlačili, přežili tiisíciprocentní šanci osamoceného dua Stolár – Jícha a v 90. minutě se dočkali vyrovnání! Neuvěřitelné sólo přes pětici hráčů předvedl Němec a O. Zelenka po závaru mířil přesně – 3:3.

Ale remíza konečným rezultátem nebyla. Čechie ještě zkusila jeden kontr, zkušené duo Zelenka – Duda vymyslelo útok střelec, narážečku a Duda se nemýlil – 4:3!

„Byl to moc hezký fotbal z obou stran a s několika zvraty. Nám pomohl snový začátek druhé části i to, že se zkušení mazáci nesesypali v závěru a ještě zvládli jednu šanci. A Duda nám udělal radost všem,“ smál se kouč Velké Dobré Vlastimil Hrubý.

Jeho protějšek byl smutný. „Ale k žádné tradici výsledek nepřipisuji. Prostě jsme kritické chvíle nezvládli a dostáváme moc gólů. Na zákrok a zranění Galbavého názor mám, ale říkat ho nebudu,“ dodal Jiří Pazdera.

Velká Dobrá – Vraný 4:3 (0:2). Branky: 48. a 51. Jícha, 56. T. Zelenka, 90 (+2). Duda – 23. Galbavý, 32. Maliňák (pk), 90. O. Zelenka. Rozhodčí: Procházka.

Velká Dobrá: Červenka – Polák, Stolár, Duda, Lev – Bílek, Andruchovič (46. Machek), Zelenka, Hrubý – Jícha, Neuberger (46. Dohnal).

Vraný: Šplíchal – Němec, Matoušek, Prágl, O. Zelenka – Kubík (90. Frič), Urban, Maliňák, Volf – Galbavý (42. Hora), Novák (65. Soudek).