Zatímco Tuchlovice přivítají na svém stadionu už od 13 hodin (!) vlastně pro sebe neznámý celek Hřebče, tak souboj Vraný versus Slaný má už velmi zajímavou historii a jakožto bitva ultra rivalů bývá nazýván po španělském způsobu El Clásico. Hrát se bude ve Vraném od 13.30 hodin.

Zajímavostí určitě je, že Slaný vypravuje na zápas pro svoje fandy autobus. A předseda Zdeněk Hořejší si nepronajal od nikoho jiného, než od vedení Sokola Vraný, které autobusovou dopravu provozuje. Tím se vlastně podílí na prosperitě svého rivala!

Ve formě jsou oba týmy, více ale Vraný, které vyhrálo dva poslední zápasy. Ale pozor! Slánští hrají mnohem lépe venku. V Hostouni sice prohráli, ale po dobré hře, a v Kníně vyhráli 2:1.

Pět ze šesti utkání pamatují ze současného kádru Vraného pouze Kalík, Bauer a brankář Jochman. Ve čtyřech derby se objevil současný kapitán Maliňák.

Na druhé straně jsou největšími sběrateli Mrština (nejlepší střelec derby se trefil ve čtyřech případech, paradoxně v létě málem přestoupil do Vraného) či Tauš, ti hráli také pětkrát.

Zajímavostí je, že aktuálně zraněný střelec Slaného Hořejší už hrával i za Vraný, a přestože se mu tam moc nevedlo, v roce 2005 tehdy jako náhradník v 85. minutě rozhodl o výhře Sokola 2:1.

Zápas ve Vraném bude zajímavý i tím, že ho bude řídit trio kladenských sudích na čele s Romanem Švagrem. Na lajnách mu budou asistovat mladí Hlavnička s Pejšou.

Co se týče zápasu v Tuchlovicích, jak už bylo napsáno, oba celky se tady moc neznají. Nováček I. A třídy ze Hřebče hrál dlouho jen v okrese. „Z Tuchlovic tak známe akorát jejich béčko,“ usmál se manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

Domácí mužstvo bude pro svoje zkušenosti a domácí sílu (na podzim na svém trávníku podlehlo jen Černolicím) mírným favoritem, ale Hřebeč venku špatná není, což předvedla před čtrnácti dny na Velké Dobré, kde vyhrála 4:3.