SK LÁNY – SOKOL VRANÝ 1.3 (1:2)

Vranští fotbalisté vlétli do utkání jako uragán. Hned v 1. minutě krásně prostrčil Špeta balon mezi obránci Mrvíkovi, ten si svou rychlostí poradil s domácími obránci a tváří tvář Haužvicovi chladnokrevně zamířil k jeho levé tyči – 0:1.

Lánské ale úvodní rychlá branka nepoložila do kolen a statečně se prali s hostující obranou.

Nebezpeční byli hlavně z rohových kopů, kterých zahrávali v 1. poločase dost. Po jednom z nich ve 12 . minutě nebezpečně hlavičkoval Švolba, ale jen do hostujícího brankáře.

V 18. minutě domácí Ivo Rybář krásně nahrál do vyložené šance Dvořákovi,ovšem ten pálil z malého vápna jen do brankáře. A tak uhodilo na druhé straně.Bauer krásně povodil ve středu pole tři domácí borce, přistrčil Špetovi a ten krásnou střelou z 25 metrů uklidil míč do pravé šibenice domácí branky - 0:2.

Hra byla sice od pohledu vyrovnaná, nicméně hostující hráči byli na útočné polovině mnohem nebezpečnější a domácí hráči měli s jejich pohybem a jednodušším přechodem do útoku problémy. Domácí se ale také dočkali. Když už všichni čekali na poločasový hvizd rozhodčí Navrátilové, tak po dlouhém centru domácího Iva Rybáře zaskočil hostující obranu hlavičkou za záda Pražáka Blín - 1:2.

Domácí nastoupili do 2. poločasu se snahou ještě zkomplikovat hostům situaci ,ale naráželi na obranu skvěle dirigovanou veteránem Pazderou, která je do vážnějšího ohrožení hostující branky nepustila. Za to každý útok vranských zaváněl změnou skóre. V 52. minutě nastřelil Mrvík z hranice šestnáctky tyč, v 60. sice už překonal lobem domácího brankáře, ale balon skončil těsně vedle levé tyče. V 65. minutě po rohovém kopu, Kalík z malého vápna přestřelil dokonce i ochrannou síť za domácí bránou.

Domácí zahrozili vážněji jen únikem Švolby ze sporné ofsajdové situace, ale ten těsně přestřelil Pražákovu svatyni.

Vranské uklidnil rozhodujícím gólem ve 68. minutěpo celé utkání velmi aktivní Urban. Po faulu na hranici velkého vápna zahrával TK a krásně si vychutnal zeď domácích i gólmana Haužvice - 1:3.

V 80. minutě nadělila rozhodčí Navrátilová ještě ČK hostujícímu obránci Šafránkovi za určitě neúmyslný zákrok na Dvořáka, který ale vypadal dost ošklivě.

Zkušené mužstvo vranského Sokola si už konec utkání pohlídalo a vítězným kolečkem a pokřikem „Já mám koně vraný koně!“ uprostřed lánského stadionu slavili postup.

Trenér Vraného Karel Grabmüller měl vedruhé poločasu nervy jako na pochodu, ale po zavěrečném hvizdu i na něm byla vidět úleva „Tyto zápasy, kdy se rozhoduje až v posledním kole, jsou nejhorší, ale nakonec to dopadlo. Celé jaro jsme odehráli v obrovské křeči, hráči tak moc chtěli, až nám to ubližovalo.Nedokážu si to vysvětlit. Také nás provázelyzdravotní problémy, lepilo se to na nás obrovským způsobem,“ řekl Grabmüller a poblahopřál i vítězi I. B třídy, jehož v zimě za tak kvcalitní celek nepovažoval- Loděnici. „Vyhrála soutěž díky nejlepším výsledkům zaslouženě.“

Žádné větší oslavy , ale ve Vraném neplánují „Není na to čas.V pátek byl závěrečný večírek, klasická dokopná, který se asi trochu podepsal na našem dnešním výkonu, ale nic většího zatím neplánujeme.“

Podle trenéra určitě mužstvo má na to , aby hrálo důstojnou roli v I. A. třídě . „Tak určitě posílíme na pár postech, ale rozdíl mezi A třídou a tou naší kladensko-rakovnickou I. B třídou moc velký nevidím.“

Branky: 45. Dvořák – 1. Mrvík, 22. Špeta, 67. Urban. ČK: 80. Šafránek. Rozhodčí: Navrátilová - Divílek, Vilhelm.

Lány: Haužvic - Čapek, Dudášik D., Pleiner, Rybář V. - Rybář I., Vácha , Dvořák (83. Dudášik P.), Blín- Lupák (25. Kubička, 74. Reichl) Švolba.

Vraný: Pražák - Šafránek, Pazdera, Kalík, Maliňák – Suchý, David, Špeta, Urban – Bauer (87. Kincl), Mrvík.

Josef JINDRA