„To určitě ne, ale máme na jaře dvě výhry, skóre deset nula, takže pohoda v týmu je pochopitelná,“ přiznává exslánský a nyní vranský kanonýr Josef Bauer, jenž se na jaře dostal ze zálohy zpět do útoku a velmi se mu daří. „Cítím se lépe v útoku, jenže konkurence je v mužstvu výborná a to není vůbec na škodu.“

Domácí si podle Bauera dají pozor hlavně v obraně, aby zbytečně neinkasovali. „při naší střelecké formě nějaký gól určitě dáme, tomu věřím. Nicméně Slaný už nemá nějaké postupové ambice či sestupové starosti, takže bude hrát uvolněněji. Nesmíme je podcenit, ovšem to nám při prestiži těchto utkání nehrozí,“ dodává Josef Bauer,“ jenž branky na jaře hlavně připravuje spoluhráčům.

Na podzim však duel ve Slaném rozhodl, jeho tým otočil z 0:1 na 2:1. "Hráli jsme pak už docela dobře, ale měli jsme i nezbytné štěstí," přiznává.

Ve Slaném mají za sebou úspěšnou premiéru prodávání klobásek i pivečka hned u vchodu u stadionu, což je i podle návštěvníků zatím vrcholným počinem předsedy Zdeňka ´Keni´ Hořejšího. Ten se o kvalitu staral sám, nicméně teď musí držet palce svým ovečkám prožívajícím dost zlou sezonu nenaplněných snů a ambicí.

Přesto se svými spolupracovníky vypravil autobus do Vraného zdarma, takže se chlapci musí snažit, aby diváky urazivší takovou štreku neotrávili. „Po dvou porážkách jsem nechtěl, aby slánští příznivci něco platili za cestu. Autobusy budou klidně dva. Když k nám Vraný vypravilo celou vesnici, my tam pošleme celé město,“ vtipkoval.

Hlavně se ale těší na dobrý fotbal. „Vraný je vlastně naše áčko, a i když jsou to velcí rivalové, zůstávají hlavně kamarády,“ dodal Zdeněk Hořejší.

Jestli se někomu zdá zápas ukrutně důležitý, pak jiným určitě ne. Třeba dětem, i na ty ale ve Vraném budou v nedělním snad slunečném podvečeru myslet. "Chystá se nafukovací hrad či něco takového. V novém areálu si děti, které fotbal až tolik nebere, určité užijí," slibuje před derby Josef Bauer.