Do další fáze národního poháru je poslal gól Drchala z 33. minuty. Mladý útočník, jenž v boleslavském celku hostuje ze Sparty, se z prostoru penalty trefil k pravé tyči Tetourovy branky.  

Pouze z hlediště sledoval utkání zkušený záložník domácích Tomáš Marek, jenž léčí natržený sval. Z hry svého celku byl nadšený. "Kluci podali výborný kolektivní výkon. Vypořádali se s tím výborně," chválil spoluhráče bývalý borec Ostravy, kde čtyři sezony nosil kapitánskou pásku.

V první půli byli hosté lepším týmem a také svoji mírnou převahu přetavili v jediný gól zápasu, jinak se ale vyložených šancí urodilo minimálně, takže brankáři neměli mnoho možností vyniknout.

Marek přiznal, že se obával vyšší porážky, protože Boleslav v posledním utkání ligy odvedla v Plzni dobrý výkon.

"Bylo to právě naopak. Kluci běhali, bojovali, odvedli fyzicky náročný výkon a dařilo se jim herně. Když na to navážou v sobotu na Motorletu, tak se ničeho neobávám," řekl devětařicetiletý odchovanec žehrovického fotbalu a zalitoval, že hlavička Trappa ze záklonu z druhé půle nenašla cíl.

Do tréninku se vrhne v pondělí a časem naskočí do mistráků. "Jen nevím, zda budu mít po utkání s Boleslaví místo v sestavě," usmál se Marek.

Hostouň - Mladá Boleslava 0:1 (0:1). Branka: 33. Drchal. Diváci: 385.
Hostouň: Tetour - Pavlík, Kosík, Dosoudil, Charvát - Kulhavý (82. Vegricht), Zachrannychnyy (75. Dostál), Trapp, Soukup (75. Brejcha), Lohojda (70. Čakurda) - Hájek (70. Brandl).