Trenér Petr Brabec byl pochopitelně spokojený, i když tentokrát měl k výkonu svých svěřenců menší výhrady, poněvadž v jejich hře bylo místy dost nepřesností.

„Myslím, že to bylo přechodem z menších hřišť s umělým trávníkem na velké přírodní, jehož povrch nebyl ideální," mínil s tím, že soupeř na tom byl podobně.

Kladno poslal do vedení pět minut po přestávce Danylych, který nabíhal z hloubky pole a dostal kolmý balon do prostoru. Na 2:0 zvýšil tentýž hráč, jemuž dal míč proti noze Kroutil.

Brabec měl pro ukrajinského fotbalistu, který přišel v zimě na hostování, slova chvály. „V šancích dokáže zachovat klid. V herním projevu však má ještě rezervy, poněvadž hrál nižší soutěže. Zápas od zápasu se ale lepší," řekl kladenský kormidelník.

Už minutu po druhé brance vstřelil svůj dvacátý gól v sezoně kanonýr Kroutil. Soupeři tím definitivně sebral vítr z plachet.

Závěr byl v podání Kladna lehce laxní a Východočeši toho využili k čestnému gólu, na nějž jim přihráli domácí. „Bylo to zcela zbytečné," podotkl Brabec.

V dvacetičlenné tabulce je Kladno jedenácté a v sobotu ráno jede na hřiště šestého Benešova.

Kladno – Ol. Hr. Králové 3:1 (0:0).
Branky: 50., 67. Danylych, 68. Kroutil – 83. Pilný.
Kladno: Kleinmond – Volgner, (74. Tirol), Abrham, Š. Procházka – Krsek – Ryšlink – Danylych (81. Vl. Procházka), Kroutil (85. Holub), Kafka, Kala (75. Richter) – Pospíšil (60. P. Procházka).