Vítězové nastoupili v nejsilnější možné sestavě. Chyběli jen marodi Hanzlík a Skořepa, čtyři hráče pustil trenér Ivan Pihávek Slanému k utkání v Neratovicích. To hosté tvoří nový tým. Proti SK hrál velmi mladý kádr a je jasné, že druholigový celek je stále na cestě hledání.

O výsledku rozhodl první poločas, jenž Kladenští odehráli velmi dobře. Nejprve ale musel Tesař krýt dvě loženky soupeře v podání Bláhy a Jukla, než se po Tóthově sraženém centru z bezprostřední blízkosti prosadil exkolínský Čížek. To už byl soupeř bez dvou zraněných hráčů.

Tři minuty na to Procházka krásně vysunul Tótha, po jehož druhé gólové přihrávce zvýšil na 2:0 P. Růžička. Autor druhé branky krátce před pauzou pohladil duše přítomných, když Kolmistrův roh poslal do sítě povedenými nůžkami!

Po změně stran nejnebezpečnější hráč hostů Putz tečovanou střelou snížil, aby za dvě minuty korunoval Tóth svůj výborný výkon další lahůdkou, když volný přímý kop posadil k pravé tyči kolínské branky.

Poražení ale měli docela smůlu, poněvadž v dalším průběhu třikrát trefili tyčku, přičemž dvakrát se to povedlo odchovanci Olovnice Putzovi, jednou Eliášovi. SK na druhé straně nedokázal dotáhnout do konce několik přečíslení.

Kladno zaslouží pochvalu za první poločas, ve druhém mělo v obraně příliš okének, takže konečné resumé zní: dopředu dobré, vzadu je co zlepšovat. "Paradoxně jsme hráli v obraně zatím nejhůř, přesto jsme dostali nejméně gólů," kriticky uznal stoper Jiří Veselý.

Kladno - Kolín 4:1 (3:0).
Branky:  23. Čížek, 26., 43. P. Růžička, 49. Tóth - 47. Putz. ŽK: Suchý.
Kladno: Tesař - Stočes (46. Štoncner), Veselý, Suchý, Výborný - Procházka, J. Růžička (46. Pudil) - Čížek, Tóth (60. J. Růžička), Kolmistr - P. Růžička (46. Šmucler).