Hřebečský plán byl troufalý, ale jasný. Fotbalový svátek připravit pro návštěvu, jaká už třeba na místní stadionek nikdy nedorazí. A ještě pobavit diváky. Obojí se povedlo. „My spokojeni jsme, i když toho už máme dost,“ usmál se Miroslav Novák.

Vstával ve tři ráno, je na hřiště, tam přípravy, pak jako kouč dovedl Hřebeč k remíze, v závěru se nechal vyloučit, ale rychle do civilu a řízení dražby dresů. Nakonec úklid po ohňostroji.

Odměnou jemu i dalším báječných chlapům ze Hřebče by Péťův úsměv, nebo děkovný a dojemný telefon jeho mamky.

Hodně peněz přineslo vstupné, které šlo kompletně právě na podporu Péti. K tomu se dražily dresy slavných „S“. Sparťanský Ladislava Krejčího s číslem 37 stylově vydražil pan Liška za 37 tisíc, slávistický Tomáše Holeše získal za 30 tisíc brankář Hřebče Jiří Zajíček. A hned ho předal Péťovi.

VIDEOMOMENTKY // Fotbalový svátek ve Hřebči se nesl ve jménu podpory nemocného chlapce Péti, moc se to povedlo, zejména díky týmu SK Hřebeč a charitativnímu programu // SK Hřebeč - SK Kladno 1 : 1, Divize B, 30. 9. 2023 | Video: Bohumil Kučera

K tomu všemu výborná zábava při zápase hvězdného Real Top Praha, za který nastoupili Jan Rajnoch, Jaromír Bosák, David Kalivoda, Leoš Noha nebo Ladislav Hampl. Také domácí borec Jakub Podaný a stejně jako Kladnu dal i tady gól.

V sobotu však skórovala celá Hřebeč a byl to její možná nejhezčí gól celé její fotbalové historie.