Turnaje se tentokrát zúčastnilo hodně mladých fotbalistů, a to nejen v týmu dorostu. To mělo za následek, že se nehrálo právě v poklidném jak je tomu u jiných, podobných turnajů. A hra měla spád.

Dorostenci se s nikým nepárali a vyhráli všechna tři utkání. Zbylé celky si připsaly každý po jedné výhře a rozhodovalo skóre. Nejlépe vyšlo pro béčko Hostouně, kde nový kouč Mokroluský dokázal vrátit k fotbalu některé bývalé dorostence a tým je nyní početnější než na jaře.

Béčko Slavoje přijelo na duel s domácími podpořit opora áčka Tomáš Abrham a bylo to znát pomohl k výhře 2:0. Ale podle Karla Kukelky, bráchy Jirky, na jehož památku se memoriál pořádá, byl největší hvězdou brankář Petr Krupholc. „Je to spolužák a vůbec se nezměnil. V ve čtyřiceti je pořád hubenej, mrská s sebou v bráně, jen mu přibyly šediny,“ chválil kamaráda Kukelka.

Zajímavá jména se objevila také v sestavě hostující Lokomotivy Hostouň. Nastoupily za ni dvě bývalé opory Sokola Miroslav Slanina a Lukáš Obrcian. Oba si našli na západě holky a přestěhovali se za nimi. A protože i tak měli hosté hráčů málo, tak jim vypomohl Tomáš Marek.

Mimochodem Slanina se na Domažlicku stal rychle hvězdou. Nastřílel tam v okresním přeboru 27 gólů, nejvíc v soutěži a dotáhl tým k postupu.

Vrcholem vzpomínkového dne na Jirku Kukelku byl tradiční večerní exhibiční zápas bývalých hráčů Hostouně a Jirkových kamarádů z letiště, kde pracoval. Už se hrálo v Hostouni, kde se sešla skvělá parta 28 borců. „Parádní počet, všem moc děkuju, že přišli,“ byl rád Karel Kukelka.

Jako vždycky dorazil ex-ligový Míra Šilhan, Jiří Fanta, Dalibor Bucek, Ivo Hromádka, Jindřich Hlůže. Kromě těchhle borců ze staré dobré hostouňské party také o něco mladší kluci jako František Černý nebo David Kohout.

Zápas skončil 6:6 a s "bodem" prý byli všichni maximálně spokojeni. Hlavně si ale zavzpomínali na skvělého kamaráda a vybrali i nějaké koruny. Už ne na Jirkovu rodinu, která před časem navrhla, aby penízky putovaly na potřebnější – letos to bude slečna Míša upoutaná na vozík.

Výsledky 8. ročníku Memoriálu Jirky Kukelky: 1. Sokol Hostouň/Švermov U19 - Sokol Hostouň B 2:0, Slavoj Kladno - 4:2, Loko Hostouň – 3:1, 2. Sokol Hostouň B – Slavoj Kladno 0:2, - Loko Hostouň 4:1, 3. Slavoj Kladno – 4. Loko Hostouň 0:2.