„Moc děkujeme celému Sokolu Hostouň a všem, co se podíleli na uspořádání Jirkova memoriálu. Také všem týmům, kamarádům a lidem, kteří si na něj přišli vzpomenout. Znamenalo to moc pro mě i pro Kačenku," poděkovala všem vdova po Jirkovi, Bára Kukelková.

Dopoledním nosným programem byl turnaj čtyř mužstev, na který dorazili kromě sousedů z Jenče a Hřebče i kluci z Lokomotivy Hostouň. Což je tým z Domažlicka, který s Hostouňáky roky udržuje družební vazby a Jirka Kukelka si pro nim mnohokrát zachytal. V turnaji ale hosté z daleko třikrát prohráli, i když se Hřebčí hodně těsně a zbytečně dvěma góly z posledních tří minut.

Slavila domácí jedenáctka složená z hráčů béčka, ale i některých opor A tým, nováčka krajského přeboru. Jirkův brácha Karel Kukelka si do ní pozval třeba Frantu Motlíka, Ondru Buranta, Denyho Nováka či Míru Šilhana. Ale bylo pravdu o prsa, protože Hostouň podlehla Hřebči a protože také Jeneč uhrála šest bodů, rozhodovala minitabulka a pak skóre. Hostouň byla o jediný gólík lepší než Jeneč.

Posmutnělá byla Hřebeč, která měla také výborný kádr vyšperkovaný svým odchovancem Štěpánem Hanzlíkem, který aktuálně míří z Kladna do ČFL – Litoměřicka. „Hřebči uškodil polední plavák, po němž se víc než hodinu nemohlo hrát a někteří hráči museli odjet. Oslabený tým pak podlehl Jenči 1:5, a kdyby dostal ještě jednu branku, Jenečáci by brali celkové vítězství," připomněl Karel Kukelka, který byl hlavním pořadatelem vzpomínky na svého bráchu.

Vrcholem odpoledního programu byla dražba sportovních cenností v čele s podepsaným dresem Jakuba Voráčka, a také benefičním zápasem. V něm na jedné straně nastoupili Jirkovi kamarádi z Hostouně vedení posilou z Kladna Václavem Kalinou, na druhé straně jedenáctka Letiště Praha – ta byla pod palcem bývalého reprezentanta Romana Vonáška. I za tuhle jedenáctku Jirka Kukelka pravidelně nastupoval.

Zápas skončil 4:4 a rozhodly až pokutové kopy. V nich pak stylově Karel Kukelka. „Venca Kalina snad ani netrefil bránu, tak to bylo na mě a nezaváhal jsem," smál se Kukelka.

V následné dražbě byl největší zájem pochopitelně o zmíněný dres hokejové star Jakuba Voráčka, který vítěze vyšel na šest tisíc korun. „Ještě to nemáme úplně dopočítané, ale částka se bude dotýkat, nebo těsně překročí třicet tisíc korun. Vybrali kluci ze všech týmů, deset tisíc přivezli Hřebečáci ze své nedávné benefice proti hokejistům Sparty. Něco bylo i ze vstupného," vypočítal děkující Karel Kukelka, pro něhož dopadla dobře i podařená večerní zábava. „Domů jsem přišel před pátou a v osm mě budila dcera," smál se.