Ve Hřebči bylo na úrovni zápasu vidět, že hrají celky ze spodu tabulky. Ale pozor, diváci si užili dosyta. Obě mužstva dřela, k vidění bylo neskutečném množství jasných šancí na obou stranách, ale proměňovali je pouze hosté, venku jindy tragičtí.

Se zlou by se potázali zřejmě i tentokrát, nebýt ničivé koncovky domácích, kteří doslova zatloukli osm vyložených šancí. Buď shořeli na výtečném Kolumbičovi v bráně, většinou však ani netrefili mezi tyče. „To není nic nového, my letos už góly asi dávat nebudeme," hlesl zklamaný šéf Hřebče Štěpán Sádecký.

Po doslova smršti šancí v úvodní dvacetiminutovce (domácí měli dvě první) se hostující útočník Hadrika už zřejmě tak naštval, jak sám spálil tři možnosti, že se převtělil do role dokonalého nahravače. Proběhl kolem Sušila a Čablík po jeho akci už nemohl z metru minout.

Slánská parta mohla i zvýšit, ale spíš si koledovala o vyrovnání. Nejprve v závěru první půle, kdy spálil šanci Kott, ale hlavně po  hodině hry. To několikrát propadla, jenže Machuta minul prázdnou bránu a Moravce vyčapal pavouk Kolumbič.

Místo toho hosté udeřili ještě jednou Hořejším (překvapivě jen střídajícím), domácí navíc viděli při akci jasnou ruku a frustraci si vybili na sudím Hlavničkovi, který přitom foukal rovinu a vůbec pískal slušně.

Přesto Hřebeč nezklamala. Je poslední, má zoufale málo bodů, ale zdaleka není trapná, ba naopak.

V ještě větších emocích končil mač na Velké Dobré. Tam přitom mělo být papírově jasno, hosté z Nové Vsi byli jednoznačných favoritem a navíc po sedmnácti minutách vedli hladce 2:0. To ale Barcelona a Real Madrid minulý týden také a nakonec šly domů s bědováním.

Plakat mohla i Nová Ves. Těsně před půlí její obraně frnkl J. Hrubý, předložil skvěle Neubergerovi a ten snížil. Po obrátce pak sice hosté měli zajímavé brejky, ale jinak se překvapivě bránili. Štěstěna jim ale byla nakloněna a podle domácích i rozhodčí, když chvilku před koncem přehlédl údajnou ruku ve vápně. „Byla to tisíciprocentní penalta. Což jsem jim po zápase - a podotýkám slušně – řekl. O úrovni dnešních rozhodčích vypovídá, co udělali při odjezdu: Jeden z asistentů na mě ukázal z auta vztyčený prostředníček," hlásil zajímavost předseda Čechie Vladimír Dufek.

Žádné překvápko, on a rozhodčí, o tom nikdo nikdy žádnou love story točit nebude.

Hřebeč – Slaný 0:2 (0:1). Branky: 31. Čablík, 72. Hořejší.

Velká Dobrá – Nová Ves 1:2 (1:2). Branka domácích: 45. Neuberger.

Více o obou zápasech čtěte v pondělním Kladenském deníku (30.4.).