Smutný byl jen Mucha

Jedomělice vzaly turnaj hodně vážně, chtějí se tu trošku ukázat. A vyzkoušet potenciální posily. Do utkání s na podzim nejslabším týmem pražské I. A třídy, celkem 1999 Praha, přicestovali s osmnácti hráči a všechny zapojili. Do vedení je poslal pěknou ranou zkušený Průcha, ale další šance Jedomělice zazdily a přišly tresty. Na přelomu poločasů Kubenka, který místo na stoperu tentokrát musel do brány, inkasoval nejprve po parádní ráně z dálky a po obrátce ještě jednou.

Ale Jedoměličtí byli lepší a kvalitu přetavili v góly. Vicenec dorazil ránu Horáka na 2:2, pak sám Horák skóre otočil a na konečných 4:2 upravil opět výtečný Průcha.

Smolařem byl naopak mladý smečenský talent Mucha, jenž vstřelil dva góly, ale sudí mu je neuznal. Hlavně ten druhý mohl.
Předseda klubu Josef Nedvěd, jehož syn Robert tentokrát nehrál a soustředil se na sledování mladých talentů, pochválil Kubenku v bráně, ale i veterána Průchu. „Kubenka skvěle vybíhal, podobně jako Neuer pomáhal obraně. A Průcha je pořád kvalitní hráč," pokyvoval uznale.

Silné Zbuzany mají jen bod

Hned po Jedomělicích vyběhli na umělý trávník na Aritmě fotbalisté Velké Dobré a měli těžšího soupeře, bohaté Zbuzany se spoustou výtečných hráčů, byť největší hvězda Marek Kincl nenastoupila. „Výtečný byl ještě nedávno hráč Příbrami a jedenadvacítky Brodský, pak tam byl nějaký kluk ze Slavie, jeden vysoký Brazilec či exligista Mareš. Hlavně Brodský nás docela vodil," přiznal kouč Petr Fíman, jehož ale výkon Čechie potěšil.

V první půli hrála výborně, vedla už 2:0, ale soupeř postupně přidával a vyrovnal.

Skvěle se uvedla možná doberská posila Hovorka z Tuřan (naposledy Slovan Kladno). V první půli si skvěle poradil právě s Marešem, ten ho musel faulovat a Hovorka z penalty nezaváhal. Po obrátce zvýšil Andruchovič pěknou a nečekanou ranou na dlouhou nohu, ale Zbuzany hlavně díky Marešovi srovnaly. Jeho trestňák do tyče dorazil spoluhráč a pak sice brankář Červenka lapil Marešovi penaltu, ale dorážka veterána byla úspěšná – 2:2.

Právě Červenka, který se objevil v bráně po roce, si vysloužil od kouče Fímana pochvalu, líbily se i další posily Holub ze Zvoleněvsi (patří Brandýsku) a Tesař (také Brandýsek). Kopl si i veterán Kuboušek a navrátilci Bílek s Váňou. „Hráli jsme bez zkušené obrany Honetschlägera, Šroby či Roubala, ale kluky pochválím. Dokud jim nedošly baterky, byli vyrovnaným soupeřem, ale je fakt, že Zbuzany mají hodně kvality," uznal Fíman.

Tři góly hlavou

Na hřišti v Radotíně odehrály výborný duel také Doksy. S Braníkem, který na podzim ovládl pražskou I. A třídu a jede tam fotbalová euforie, remizovaly 3:3 (1:1). Zápas byl jako na houpačce, obě mužstva se střídala ve vedení, ale nakonec poslední slovo patřilo svěřencům trenéra Martina Škváry. Ti, ač nastoupili bez hlavičkářů Mošničky, Samka nebo Šoffera, dali všechny tři branky ze vzduchu. Vůbec poprvé za Doksy se trefil mladý Koška, pak i veteráni Pleiner a Stuchlý. „Zápas měl výtečnou úroveň, byť v něm bylo hodně nepřesností. Výtečně pískali rozhodčí, to se v přípravě jen tak nevidí," chválil Martin Škvára.