Výběr nejlepších hráčů, jak si je vyhledali trenéři při svých návštěvách stadionů, se sešel v pondělí v Náchodě, kde tři dny trénoval a také si tam zahrál mezistátní zápas s polskou Wroclaví. Fitko tak má krásnou vzpomínku a určitě udělá maximum pro to, aby nešlo o vzpomínku jedinou. „Jemu a předtím i Ondrovi Kolouškovi opakuji pořád to samé: jste šikovní a je dobře, že si váš někdo všiml, ale teprve teď jdete do věku, kdy všechno teprve začne. Záleží na vás, jak to uchopíte a co tomu budete chtít obětovat navíc,“ říká jejich kladenský trenér Josef Procházka.

Klukům pomohlo do repre nepochybně to, že Kladno hraje nejvyšší žákovskou soutěž a je tak dobře na očích. „Na zápasech se pohybují vyhledávači talentů, trenéři, a také agenti – zrovna Aleš Fitko už od února také má svého. A ten se pochopitelně snaží někam ho posunout,“ říká Procházka.

SK Kladno 2023-24 - U16
Starší dorost SK zachraňoval bod na Motorletu, starší žáci porazili Meteor

Jaké jsou podle jejich trenéra přednosti a slabiny obou kluků, kteří si v poslední době vyzkoušeli reprezentační dres?

Předností Fitka je podle Procházky výborné fotbalové vnímání. „Také má úžasnou kličku, dělá ji s ohromující lehkostí a vypadá to, že úplně snadno. Co musí zlepšit, to je hlava ve smyslu, že se nesmí nechat rozhodit a být v hektických chvílích víc nad věcí,“ radí kouč.

U brankáře Ondry Kolouška oceňuje jeho instinkt při chytání sólových nájezdů. „Z nich málokdy dostane branku, v tom skutečně vyniká. Zlepšit se jako brankář musí zlepšit v komunikaci, víc na spoluhráče mluvit. Každopádně oba kluci jsou výborní, ale v týmu jich máme víc a opakuji, že teď je čeká důležitý čas, kdy se vše bude rozhodovat. Oni to mohou sami ovlivnit,“ dodal Josef Procházka.

Pro Kladno je každopádně poctou, že i mezi slavnými ligovými kluby umí také nabídnout vysokou kvalitu.

Aleš Fitko, nadaný fotbalista SK Kladno, si poprvé vyzkoušel reprezentační dres České republiky.Aleš Fitko, nadaný fotbalista SK Kladno, si poprvé vyzkoušel reprezentační dres České republiky.Zdroj: se svolením SK Kladno