Senzace v podání Sázavy

Hostouň nastoupila proti outsiderovi ze Sázavy v totožné sestavě jako v Rakovníku, jen uzdravený Hofman nahradil čerstvě zraněného Buranta. Jinak se marodka ve svém rozsahu moc nezměnila.

'Druhým, kdo ji opustil, byl záložník Tomáš Rouček, který nastoupil po hodině hry a pět minut na to vyrovnal střelou z 18 m. Víc jeho tým nedokázal a prohrál i rozstřel.

„Bohužel jsme se přizpůsobili hře soupeře, a když jsme si vytvořili šanci, tak jsme ji neproměnili," povzdechl si borec, jenž byl vinou zlomeniny zánártní kůstky dlouho mimo dění. „Bohužel taková utkání přicházejí a nedá se jim úplně vyvarovat," dodal.

Jeho tým inkasoval po tom, co na půlce půlce ztratil balon, který získal rychlý útočník, po jehož centru šel soupeř do vedení. „Byla to naše jediná chyba, jinak se nedostali vůbec k ničemu," tvrdil pětadvacetiletý odchovanec Kladna.

Kudelův gólový počin
Lhota velebí Kudelu, jehož hattrick jí přiklepl tři senza body z Vykáně. „Po dlouhé se nám sešly všechny atributy potřebné pro dobrý výsledek. Například jsme dlouho hráli bez obdržené branky," řekl trenér Petr Cais a přiznal, že měli kliku, poněvadž soupeř nedal dost šancí.

„Tam je moc zkušeností. Když mají dost prostoru, tak si to umějí dát," uvedl lhotský kouč a kvitoval, že útoky domácích často zastavoval praporek asistenta. Vedle tří gólů měli i jeho svěřenci oproti jiným utkáním minimálně další tři velké příležitosti.

První gól dal Kudela po dlouhém výkopu Kohouta, který jen usměrnil do sítě. V poločase musel střídat Podraného Asník a byl to on, kdo mu připravil další dva góly. Mezi ně se vešlo Jarolímovo nádherné snížení z 25 m. V poslední minutě domácí určili skóre z desítky.

Živá voda nevyprchala
Až zázračně působí výsledky donedávna k deklu přikovaného Vraného. Tým nakoupil vynikající formu a po výprasku Vykáni 7:2 sešrotoval Semice na jejich hřišti 4:0. Teď ho prověří po čase tým, který bude mít i dostatek sportovní motivace – Hostouň.

„Tam jsou někteří kluci dost namachrovaní, takže zkusíme porazit i je," usmívá se autor dvou gólů ze Semic Libor Urban.

Tam byl zápas rozhodnutý dost brzy po dvou slepených brankách. Hadač ne úplně povedeným obloučkem přehodil vysokého gólmana, vzápětí právě Urban ukázal lví srdce a hlavou byl u míče dřív než brankář. Když Chaloupka zvýšil na 3:0, mohl v půli klidně vystřídat.

Po obrátce hosty podržel mladý Obrcián v bráně, aby krásnou ranou dovršil skóre opět Urban. „Zase jsme hráli v ideální sestavě, teď si tým sedl. Zvládli jsme domácí nákopy a dávali góly. Jedeme dál," odhodlaně řekl Urban.

Trávník nehořel
Naopak Tuchlovice v Rejšicích prohrály 1:2 a aktuálně jsou na padáka ony. Nad úspěchy Vraného se střídavě kaboní a ušklíbají. „Hlavně jsme ale měli hrát jinak. Kluci bojují, ale pod námi teď musí hořet trávník. Tohle jim musím dostat do hlav, že hrají o žití," říká trenér Daniel Drahokoupil.

V první půli skóroval domácí Bělík, po přestávce využily Rejšice špatného odkopu hostů ke druhé brance. Tuchlovicím bodly změny v sestavě, Balík hru rozhýbal a Hadrika snížil. Vzápětí domácí dvakrát po sobě vykopávali míč z brankové čáry, ale výsledek už uhájili. A unikli z pásma sestupu.

Naopak Tuchlovice, pokud neporazí doma silnou Dobříš, mohou pomalu balit.