„Doufám, že facka přišla včas. Sotva jsme pět kilometrů za Kladnem, máme v kalhotech," rozhořčeně prohlásil trenér Daniel Drahokoupil, jenž vyšel z kabiny se sekyrou v ruce!  Maskar se naštěstí konal jen na hřišti.

Prvních dvacet minut ale předvádělo Kladno sympatický výkon, než ovšem přišla první standardka, po které Kropíkův centr tečnul zátylkem za Hůlova záda Nádeníček.

Druhé brance předcházela krátká malá domů z hlavy Vavřiny a brankáři Hůlovi nezbylo nic jiného než faulovat. Z penalty zvýšil Pikl, Hůla ji ale vytlačil na tyč.

Krátce před půlí opět udeřilo ze standardky. Na malém vápně se ocitli u ležícího míče hned tři Severočeši, přičemž Kropík - ještě na jaře spoluhráč stopera Procházky na Žižkově, šourákem upravil na 3:0.

Trenér vítězů Luboš Urban uznal, že jeho tým byl nesmírně efektivní. „Kladno ale bylo do prvního gólu nebezpečné. Dvakrát nebo třikrát jsme to tam se štěstím přežili. Ani za stavu tři nula nesložilo zbraně. Nakonec si odvezlo debakl, ale dopředu bylo hodně silné. Také ve druhé půli jsme řadu situací vyřešili na poslední chvíli," uvedl.

Dvojnásobné poločasové střídání Kladnu moc nepomohlo, byť mu snahu upřít nešlo.

Diváci se v jednu chvíli bavili na úkor domácích hráčů. Ti šli ve třech sami na Hůlu, jehož přehráli, zívající bránu však neuvěřitelně minuli!

Čtvrté branky se přesto dočkali. Obránci přitom nechali Hůlu na holičkách. Ten kryl dvě těžké střely, na třetí z kopačky Švece už nestačil. Poslední ránu zasadl hostům Kůžel.

Dobrou náladu diváků dokumentoval hlouček fans, jenž za plotem kopíroval pohyb asistenta. Někteří jedinci mu nestíhali.

Chomutov – Kladno 5:0 (3:0). Branky: 21. Nádeníček, 37. Pikl z PK, 44. Kropík, 67. Švec, 75. Kůžel. ŽK: Hůla. Rozhodčí: Grimm. Diváci: 200.

Kladno: Hůla – Zahálka, Vavřina, Procházka, Lohojda – Bartoš, Růžička, Rada (46. Čurda), Švambera (75. Nessipbayev)  - Orolín – Rouček (46. Tóth).