V 11.00 hodin se střetne s Teplicemi a odpoledne od dvou s druholigovým Ústím nad Labem.

Oba duely se měly původně hrát na Strahově, kde není trávník odpružený, tudíž je pro přípravu nevhodný.

„Už minulý čtvrtek nás Sparta telefonicky kontaktovala ústy vedoucího mužstva Miroslava Baranka. O víkendu se přijeli podívat trenér Tomáš Požár s manažerem áčka Sparty Radoslavem Kováčem a ve středu ráno jsme si plácli," prozradil šéf Baníku Michal Drábek s tím, že oba ocenili jak kvalitu trávníku, tak celého zázemí.

Dodal, že museli přeložit dvě naplánovaná přípravná utkání, která se měla na jejich hřišti v sobotu hrát. Jedním z nich byl duel Tuchlovic s Velvary.

Impuls uskutečnit zápasy na rynholecké umělce vzešel od asistenta pražského týmu, Kladeňáka Stanislava Hejkala, který na Rakovnicko v minulosti jezdil s béčkem Teplic.

„Jinak by na Rynholec nepřišli," usmíval se sedmačtyřicetiletý kouč a vysvětlil, že vedle dobrého trávníku hledali potřebnou velikost placu, poněvadž většina umělek má minimální rozměry.

Sparta byla na soustředění na jihu Španělska u Malagy, kde si na závěr zahrála na přírodním trávníku s bundesligovým Freiburgem (0:0), pro nějž to byla generálka před dnešním startem německé nejvyšší soutěže, v němž večer přivítá Bayern.

Přechod do opravdového zimního počasí Pražany nepotěšil.

„Klima nás zaskočilo. Umělá tráva hráče, kteří se po zranění vrací, nikam neposune, jen je zastaví," uvedl Hejkal s tím, že proto se v sobotu neobjeví na hřišti Rosický, Šural a Vácha.

„Sice už hráli, nechceme ale vzhledem k počasí něco zkazit. Nebudeme riskovat," dodal a připomněl, že příští pátek letí Sparta na deset dní do Valencie.

Vyjma tří zmíněných hráčů zasáhnou do sobotních zápasů všichni ostatní. V jednom z duelů se objeví i posily – Španěl Néstor a Rumun Vatajelu, jenž stál Spartu 1,3 milionu eur.

Fanoušci budou mít na oba zápasy volný vstup. „Asi bychom mohli vybírat, nechceme na tom ale vydělávat," podotkl rynholecký předseda Drábek a poznamenal, že Sparta u nich hrála naposledy v roce 1980, byla to však pouze stará garda.

Aby pražských S nebylo málo, v sobotu v 17.00 hodin zde budou hrát ženy Slavie s Rakovníkem.