Stane se tak až na jaře a je otázkou, v jakém klubu to bude. Zůstane ve třetiligovém triku SK Kladno nebo ho fanoušci na uvidí v zelenobílém dresu Sokola Hostouň, jež hraje krajskou I. A třídu?

„V tuto chvíli to nezáleží na mně. Teď se musí domluvit kluby. Já preferuji Hostouň,“ přiznal stále ještě perspektivní hráč, jenž má ve svých 26 letech před sebou pěkný kus kariéry.

Proč dáváte přednost Hostouni?
Pan Hondl (mecenáš klubu, pozn. redakce) mi nabízí finančně zajímavou pracovní nabídku. Podmínkou samozřejmě je, že za ně budu hrát. Hlavním důvodem tedy je jistota. Mám rodinu, o kterou se musím postarat. Pokud se kluby nedohodnou, zůstanu na Kladně. Jak jsem řekl, raději bych bral jistotu v nižší soutěži, než nejistotu v kvalitnější. Pokud by mi něco takového nabídlo Kladno, zůstal bych.

Co vím, tak práci máte.
To ano, ale do zaměstnání odcházím ve dvanáct hodin a vracím se o půlnoci, takže tréninky nestíhám a zápasy už vůbec ne.
Přesto, není příliš brzy opouštět ligovou scénu, byť vaše důvody plně chápu?
Přibrzdilo mě zranění, proto nabídky z vyšších soutěží nebyly. A ani nevím, zda bych je vzal. Čekám, jak se to rozlouskne mezi kluby. Ještě se mnou chce mluvit také trenér Kladna Martin Čurda.

Jste typ, který když vypadne z fyzického zápřahu, tak přibere. Co říká váha po ročním nicnedělání?
Nabral jsem šest kilogramů. Když je tělo navyklé trénovat a pak nemůže, tak nejde kalorie odbourávat.