„Víme to a tým bychom rádi posílili. Nicméně je třeba si uvědomit kvalitu České ligy dorostu, kde mají béčka elitní ligové kluby typu Plzně, Sparty a Slavie, další týmy mají áčka mužů ve druhé lize nebo ČFL,“ připomněl šéftrenér mládeže SK Kladno Jakub Andrýsek fakt, že pouze Petřín Plzeň, Tempo Praha a právě Meteor nemají mužské týmy výš než Kladno. A mimo Petřín oba sestoupily.

Kladno díky výhře nad Teplicemi v předposledním kole mělo lepší situaci než Meteor, stačila mu remíza. Jenže zápas byl na vážkách a po necelé hodině hry se pro hosty začal tvrdě komplikovat. Nejdřív chytil druhou žlutou kartu Lukáš Janega a musel předčasně do sprch. Prakticky vzápětí domácí tým skóroval a rázem byl jednou nohou zachráněn.

Zlom nastal v 75. minutě. Po rohu se hlavou, nebo možná spíš zády, šťastně trefil Jindřich Fajka a po zatím nejdůležitějším zásahu kariéry vyrovnal.

Kladenská výprava měl a obrovskou radost, jenže chyběla ještě čtvrthodinka a stát se mohlo ledasco. Přišla ale třetí minuta nastavení, Sebastian Eška důrazně přetlačil brankáře domácích a do prázdné brány zakončil – 1:2.

„Užili jsme si obrovskou euforii a radost. Klukům za to děkujeme, ale chci říci, že to nebyla zásluha jen těch jedenácti nebo třinácti na hřišti, ale všech. Přijeli za námi třeba Štěpán Hanuščík, který je po zlomenině kotníku, Petr Hoffmann se zranil před týdnem proti Teplicím, a David Mysliveček? Ten naskočil v závěru utkání, přitom ušel rok trvající trnitou cestu, protože loni absolvoval složitou operaci páteře. Takže děkuji opravdu všem včetně trenérů Honzy Pejši a Vaška Feřteka,“ usmíval se Jakub Andrýsek.

Radost dorostenců SK Kladno po záchraně České fotbalové ligy byla obrovská. | Video: SK Kladno

Co bude dál? Poměrně dost hráčů z týmu z ročníku narození 2004 se nyní přesune do přípravy mužského týmu SK Kladno. Bude jen na nich, zda boj o sestavu zvládnou tak, jako konec probíhající sezony.

Meteor Praha VIII – SK Kladno 1:2 (0:0). Branky: 60. Kratochvíl - 75. Fajka, 93. Eška. Rozhodčí: Trska. ČK: 57. Janega (K). Diváků: 320.

Kladno: Ševce – Fajka, Bokša, Došek (89. Mysliveček), Kalina, Veselý (65. Eška), Kácl, Truhlář, Novák, Janega, Duda (92. Rous).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...