Poražení mají nadále osud ve svých rukách. Pokud se budou rvát ve zbývajících dvou kolech podobně jako v sobotu do posledních vteřin, mohla by se záchrana povést.

Trenér Ivan Pihávek potvrdil, že jeho tým nabídl to, co bylo v jeho možnostech. „Hráči odvedli maximální penzum svého umění a sil. Nemohu jim nic vytknout. Hrál proti nám soupeř, který má standardně jinou úroveň než my. I tak jsme s utkáním mohli něco udělat. Potrestali jsme se však vlastními chybami," uvedl.

První gól inkasovalo Kladno od Jakubova z penalty po faulu Martina Samka na Poučka. Po obrátce zvýšil opět Jakubov. Bylo to v náporu Kladna, kdy se z Radovy snahy dostat balon do šestnáctky zrodil kontr.

Útočník Sparty mohl mít i hattrick, když se dostal sám před skvěle zasáhnuvšího Hůlu. Až tři minuty před koncem si srazil Štoncnerovu střelu do vlastní brány Hovorka a pak tutovku Marka Rotha zázračně hokejovým semaforem zlikvidoval dlouhán Holý.

„Lépe jsem to trefit nemohl, gólman to nádherně vytáhl," posteskl nejaktivnější zakončovatel Kladna, který měl vekou šanci i za stavu 2:0. Proti byl opět Holý, který Kladno vyčapal i v prvním utkání.

Tentokrát Tóthova rána trefila spojnici, od které míč putoval do brankářova ramena! „Zavřel jsem oči a říkal, si že to propálím. Chybí nám štěstí," uvedl a litoval  druhé branky.

Jediný střelcem SK tak byl střídající Jan Štoncner. Pro mladého obránce to byl první gól v ČFL.  „Kdyby byl vítězný, nebo aspoň na remízu, tak bych byl šťastnější.  Můžu si alespoň říkat, že jsem ho dal Spartě, třeba se mi to už nikdy nepovede," smutně konstatoval.

Trenér vítězů Martin Hašek mínil, že jeho tým měl  výkyvy.

„Naši mladí se dospělý fotbal  učí. To se projevilo tím, že některé úseky byly pohledné, a pak takové, kdy se za minutu dopustili pěti  chyb.  V tom na tom byl soupeř podobně," řekl bývalý hráč Sparty a dodal: „Měli jsme další šance a nakonec podržel brankář. Mohla to být remíza, což by byla vzhledem k poměru sil na hřišti, rarita."