Dva zápasy na hřištích soupeřů a dvě vítězství. To je zatím bilance staršího dorostu SK Kladno. Po výhře na hřišti Vyšehradu vyhrál ve třetím kole České ligy na půdě Petřínu Plzeň 1:0 brankou Matěje Šnobla. „Naši borci odehráli velmi slušný zápas s výborným výsledkem. Obrana hrála spolehlivě a snažila se řešit situace fotbalově, proto se dařila i kombinační hra celého mužstva,“ shrnul Radek Duda, trenér Kladna.

První utkání v krajské soutěži sehrál starší dorost do 18 let. Zvítězil v Loděnici 5:2, především díky zlepšenému výkonu ve druhé půli.

Mladší dorost po penaltové výhře nad Slavií tentokrát stejným způsobem padl na Petřínu Plzeň. Byl to zápas jako na houpačce. Po prvním poločase vedlo Kladno 1:0, v průběhu druhého prohrávalo 1:2, aby nakonec vyrovnalo a prohrálo na penalty. „Bohužel jsme v závěru nedokázali proměnit ani jednu ze šancí, které jsme měli,“ litoval kladenský trenér Jan Pejša, že se nepovedlo jeho svěřencům utkání otočit.

Skvělý vstup do soutěže předvedli starší žáci. Na domácím hřišti přivítali SKP České Budějovice. U15 vyhráli 6:1 a U14 dokonce 7:0. Patnáctka kontrolovala hru po celou dobu utkání. Soupeře dostávaly do hry pouze individuální chyby domácích. „Jsme rádi, že jsme do soutěže vstoupili vítězně. V zápase se objevilo plno hezkých akcí, které skončily brankou. Ale je tam i hodně věcí, na kterých musíme zapracovat,“ řekl trenér Kladna Jan Procházka.

Borci do čtrnácti let si se soupeřem z Českých Budějovic poradili vysokým výsledkem 7:0. „Byli jsme lepším týmem a zaslouženě vyhráli. V některých fázích jsme se ale bohužel přizpůsobili tempu soupeře, což by v dalších zápasech nemuselo stačit,“ hodnotil trenér Jaroslav Hamouz.

Nový trenér Václav Feřtek vedl fotbalisty Kladna do třinácti let v prvním zápase České ligy mladších žáků. A premiéra to byla výborná, jeho tým vyhrál nad Neratovicemi vysoko 11:1. „I přesto, že jsme vstřelili tolik branek, tak kluci zahodili ještě spoustu vyložených šancí. Celkově jsem ale spokojen, jak kluci k utkání přistoupili,“ řekl Václav Feřtek.

Premiérové utkání v České lize mladších žáků mají za sebou i fotbalisté do dvanácti let. Do zápasu nevstoupili zrovna šťastně, když v sedmé minutě prohrávali 0:3. Jenže skóre dokázali otočit již v první třetině a nakonec z toho bylo vítězství 11:3. „Klobouk dolů, jak to kluci dokázali otočit. Věděli jsme, že je před námi ještě hodně času, ale že se jim to povede ještě v první třetině jsme snad ani nedoufali,“ poznamenal Josef Kučera, trenér Kladna.

ČLD U19 – SK Petřín Plzeň – SK Kladno 0:1 (0:1). Branka: Šnobl

Sestava: Kindl – Veselý, Janda, Kolářský, Veiner – Čermák (72. Kukla), Donát, Pospíšil, Chvojka (65. Kreisinger) Krpálek (85. Slabý) Šnobl (88. Tyban).

I. A třída – AFK Loděnice – SK Kladno U18 2:5 (1:2). Branky: Rottner 3, Langer 2.

Sestava: Švestka – Grumlík (60. Heller), Justra, Rottner, Kreisinger – Tyban, Strnad – Truhlář, Lunger, Kadeřábek – Halaj (56. Ricci).

ČLD U17 – SK Petřín Plzeň – SK Kladno 3:2 np. (0:1). Branky: Tung. Justra.

Sestava: Ševce – Vaňous (82. Justra), Klváň, Bokša, Kácl – Bartoš (64. Rottner), Zábranský – Tung, Charvát, Blažek – Chlumský (56. Duda).

ČDŽ U15 – SK Kladno – SKP České Budějovice 6:1 (3:1). Branky: Podivínský 2, Rous, Pavlík, Hoffmann, vlastní.

Sestava: Vajshajtl – Rous (60. Rous), Brabec, Rottner, Novák – Podivínský (66. Lank), Hanuščík, Fajka, Pavlík, Hoffmann (53. Vosyka) – Kloček (66. Kudak)

ČDŽ U14 – SK Kladno – SKP České Budějovice 7:0 (1:0)

Branky: Kůsa 2, Požár 2, Řehoř, Kolka, Chochola.

Sestava: Vojtíšek (40. Tunka) – Mikula (50. Řehoř M.), Chochola, Pospíšil, Hrudka (40. Egrmaier) – Řehoř L. (50. Požár), hamoun (60. Kolka), Zoubek, Pavlíček – Haluza (40. Kůsa), Eška (60. Beneš).

ČLŽ U13 – SK Kladno – Fotbal Neratovice 11:1. Branky: Kolísek 2x, Jílek 2x, Kelíšek 2x, Civín, Chvapil, Janát, Procházka, Halaj

Sestava: Hejkal – Halaj, Civín, Kolísek, Chvapil, Kelíšek, Janát, Feřtek, Procházka, Jílek, Kopta, Mucha, Pavlík.

ČLŽ U12 – SK Kladno – Fotbal Neratovice 11:5. Branky: Burle 3, Valach 3, Kučera Jo. 2, Novobilský 2, Šťastný

Sestava: Nohava, Černý – Šťastný, Přerovský, Novotný, Janouch, Drechsel, Kučera Ja., Kraus, Novobilský, Justra, Procházka, Polák, Kučera Jo., Tsyplenkov, Burle, Valach.

Petr Maňkoš