Kladno má svoje potíže a dost velké, jenže to neznamená, že tady není kvalitní mládež. A trenéři se pro ni snaží udělat maximum. Jakubu Andýskovi od žáků, jenž prošel SK Slaný a hlavně Spartou Praha, se povedlo na stadion Františka Kloze přilákat Ladislava Krejčího.

Stále ještě skromný kluk, ale úžasný talent a dříč, o němž se uvažovalo v souvislosti s nominací na blížící se ME dospělých, si v Kladně 16. května zatrénoval se staršími žáky. „My se spolu velmi dobře známe. Já se o něj starám a spolupracuji s ním, a tak jsem ho požádal, zda by si nechtěl jít s klukama zatrénovat. V programu byl samozřejmě fotbal na dvě, do kterého se Láďa jako hráč s klukama zapojil. Po tréninku pak byla pro všechny čtyři žákovské týmy připravena autogramiáda," popisuje Andrýsek.

Parádní zážitek prožili borčíci SK také toto úterý. Ráno vyrazili směr Mnichov, kde si prohlédli komplex olympijského stadionu a následně zamířili do Dachau. Tam sehráli přáteláček s místním TSV 1865 a poté se přesunuli zpět do bavorské metropole, do Alianz Areny.

Ta hostila exhibiční zápas Bayern Mnichov – reprezentace Holandska a kluci si tak mohli prohlédnout v akci aktéry sobotní finálové bitvy Champions League jako Ribéryho, nešťastníka Robbena (nedal Čechovi penaltu), Gomeze, Müllera či Sneidera z Interu Milán.

„Sportovní zájezd se určitě hodně vydařil a kluci si z něj odnesli hodně pěkných zážitků. Myslím si, že většina z nich byla poprvé na tak velkém a moderním stadionu a měli možnost sledovat na vlastní oči nejlepší světové hráče. Při utkání bohužel bylo mezi fanoušky Bayernu stále ještě znát zklamání ze sobotního finále Ligy mistrů, a tak atmosféra asi nebyla taková, jakou by si tento ojedinělý zápas mezi klubem a reprezentací zasloužil," popisoval spokojený Jakub Andrýsek a doplnil i výsledek duelu s Dachau. Kladenští vyhráli 2:0.

„Pro kluky je každá konfrontace se zahraničními týmy dobrou zkušeností, která je může posunout v jejich sportovní kariéře dále," je přesvědčen nadějný kouč.

Rozhovor s Ladislavem Krejčím čtěte v úterním vydání Kladenského deníku (29.5.)

Žáci SK Kladno na společném snímku s kluky z německého Dachau

Společné foto po utkání v Dachau, Kladenští jsou v modrém.