Kladeňáky piplá jako trenér bývalý vynikající hráč Kročehlav, Slavoje, Tuchlovic či Hostouně Marek Tůma. Možná si ho pamatujete jako blonďáka, ale to bude ve čtvrtek minulost. „S klukama jsem se vsadil, že když budou do druhého místa, nechám se obarvit na modro. A neodpustili mi to,“ směje se Marek Tůma.

Na Slavoji pod jeho vedením vyrostla úžasná fotbalová parta. A nejen na hřišti, ale i mimo něj. „Kluci se scházejí i v soukromí, drží spolu neskutečně. A fantastičtí jsou také rodiče, takovou partu jsem nikdy v životě na fotbale nezažil. Fakt unikát,“ je šťastný Marek Tůma.

Zatímco v minulé sezoně si kladenští kluci zvykali na přechod na velké hřiště a systém s jedenácti hráči, letos už bylo vidět, že si ho osahali. „Byli úplně suverénní a herně se rychle posouvají. Vnímají krásně, co po nich chci, hru s využitím stran, centry, střelbu. I proto vyhráli a já si nepamatuji, že by na Slavoji nebo dříve Lokomotivě někdo v žácích vyhrál okres,“ chlubí se právem Marek Tůma, který si s týmem vyzkouší krajskou I. A třídu. „Máme respekt, protože kvalitu tamních klubů moc neznám. Ale věřím mým klukům, že si poradí. Nedávno na parádním turnaji v Zichovci hráli i proti dvěma opravdu skvělým francouzským týmům a s jedním dokonce remizovali a skončili v pořadí hned za nimi,“ připomíná zážitek starý čtrnácti dnů.

A věří, že kluci mu zůstanou pohromadě, i když konkurence už Slavoj obchází a zejména z SK Kladno by některé borčíky rádi brali hned. „Zájem tam je, ale já věřím, že kluci zůstanou. Oni ani jít nechtějí, už kvůli té partě, o které jsem mluvil. Jsou opravdoví kamarádi, co drží jeden za druhého,“ dodal Marek Tůma.

A ještě jména skvělých vítězů okresního přeboru 2022/23:

Jakub Ďuratný, Jaroslav Dlouhý, Fanda Hrubý, Martin Dobrý, Kryštof Palivec, Vojta Žďárský, Tomáš Oplt, Jakub Tůma, Lukáš Musil, Jan Dlouhý, Alex Vasilič, Pavel Novotný, Jan Dlouhý, Benedikt Bitner, Luděk Vimer, Mykhyalo Lyspukh a Vitorio Metelka