Možná nejzajímavější pohled bude na Unhošť, která na podzim nasbírala chudičkých 8 bodů a podobně jako Slaný o soutěž výš se bude pokoušet o jarní zázrak.

Stejně jako Slaný také posílila sestavu, když zpět zlákala Vávru ze Slovanu a k němu přivedla špílmachra a střelce Václava Bartáka z Buštěhradu, Petra Kostelníka (syn bývalého reprezentačního gólmana a asistenta trenéra ligového Kladna je záložníkem), lidického Michala Kochlefla a hlavně Radka Šourka.

Osmatřicetiletý obránce prošel Spartou, zahrál si ligu v Blšanech (71 utkání) a čtyři roky v belgické Aalstu. Také v Dobřichovicích a naposledy v pražských Třeboradicích.

Co se nepovedlo, to je třeba skloňovaný příchod Davida Zoubka, někdejší opory Kladna či Bohemians. „My jsme spokojeni. Posily jsme dělali proto, že se chceme zachránit," nezakrývá šéf klubu Martin Šimáček, jehož tým ale čeká těžký start na půdě prvního Zavidova. „Poslední příprava s Aritmou už měla hlavu a patu, takže se pokusíme překvapit i Zavidov. I když další utkání budou asi důležitější," přiznal Šimáček.

Šimáček a vedení Unhoště se domluvili také s kolegy ze Hřebče, kteří potřebovali kvůli rekonstrukci svého areálu složit někde hlavy (kopačky). Svůj azyl si vybrali právě v Unhošti, kde se bude hrát už v prvním kole. V sobotu od 13.30 hodin začíná derby Hřebeč – Braškov. „Hlavně, že se nehraje jako ve Hřebči v deset ráno. To nám nikdy nesedělo," přiznává trenér Braškova Jaroslav Želina.

Tomu vypadly ze sestavy na dlouho dvě opory, zadák Bach a útočník Pospíšil. Naštěstí se uzdravili brankář Kohout, stoper Najer a vrchní ostřelovač Nachtigal, jemuž to na Hřebeč vždycky šlo. K tomu Braškov dotáhl příchod dvojice borců z nižších soutěží – stochovského Červeného a Peteříka ze Slavoje Kladno. „Soutěž bude hodně našlapaná, vždyť jsme čtvrtí a na předposledního máme náskok jen sedmi bodů. To je jako nic," mávl rukou Želina, avšak přiznal, že on i jeho tým se na fotbal už moc těší.

Domácí Hřebeč také. Možná nejvíc bratři Čápové, kteří se uzdravili a budou vlastně největšími posilami aktuálně druhého týmu tabulky. Ten si však žádné přehnané ambice nemaluje. V unhošťském exilu bude sice v pohodě, ale přece jen: doma je doma. „No právě, budeme hrát třináctkrát venku, takže cílem zůstala záchrana," uculuje se manažer Hřebče Štěpán Sádecký, jenž tým posílil ještě v útoku. Vrátil se Huari Bambur a fotbal ho zase baví, a také Josef Marc. „Ten ještě není papírově dotažen. No, soupisku máme kvalitní, ale výkony v zimě kvalitní nebyly," dodal Štěpán Sádecký.