Aktuálně je na tom lépe SK Rakovník, který před několika lety dosáhl toho, po čem Kladno zatím marně touží - tedy postupu do ČFL. Rakovnickým se ale ve třetí lize zatím moc nedařilo. V první sezoně je před pádem zachránil jen covid a předčasné ukončení soutěže, ve druhé se situaci v podstatě opakovala, i když už byl Rakovník silnější. Loni na podzim také nebyl úplným outsiderem ČFL, ale bodů má málo a boj o záchranu ho nemine. Tým je navíc opět hodně změněn a jedním z hráčů, kteří by rádi odešli, je také Michal Rendla, který měl od ledna povolení připravovat se s Kladnem. Dnes by tak mohl nastoupit proti svým nedávným spoluhráčům.

Zatímco v dresu Rakovníka uvidí návštěvnici úterního podvečerního duelu několik nových tváří, Kladno se soupiskou tolik nemanévruje. Zásadní změnu ale provedlo na postu trenéra, kde minulý týden Dušana Bindera nahradil po pouhém půlroce Jan Procházka. Odchovanec klubu, který si v Kladně zahrál nižší soutěže, ale také I. ligu.

Kladno od sestupu z nejvyšší soutěže v roce 2010 padalo a v obrovské klubové krizi skončilo až v divizi. Z té se nemůže roky vydrápat, ovšem v posledních letech stojí klub i díky městu už na silnějších ekonomických nohách a teď se snaží připravit tým na boj o postup. V letošní sezoně to ještě bude těžké, na postup jsou spíše jiní kandidáti (Neratovice a Most/Souš), ale v té další ž Kladeňáci budou mít vyšší ambice.

Každopádně zápas Kladna s Rakovníkem může v Rynholci nabídnout slušnou fotbalovou podívanou.