Zápas, který oboustranně moc kvality nepobral, rozhodly dva pokutové kopy proměněné zkušeným Dudášikem. Hosté měli výhrady k tomu prvnímu (13.) po ruce Dudy. „Byl zády, otáčel se ke střele,“ mávl rukou kouč Braškova Jaroslav Želina, podle něhož naopak sudí Tvaroh Braškovu odepřel pokutové kopy po obrátce. Uznal ale, že jeho tým by gól nedal asi ani do úterka. Nejblíž byl Bednář, který měl tři možnosti, ale trefil maximálně tyčku (19.).

Pro Želinu to bylo smutné loučení s braškovskou lavičkou, kde ho střídá po sedmi letech Jiří Žák. „Představoval jsem si to jinak. Po obrátce jsme soupeře tlačili, ale v koncovce jsme byli marní,“ litoval.

Podle redaktorů z Rakovnického deníku by ale Braškov měl zapracovat na obraně, jen ve druhé půli šli Lánští pětkrát sami na Kohouta. Ani jedno sólo nezakončili ranou mezi tyče, kvalita I. B třídy (myšleno z posledních deseti let) prostě duelu scházela.

Úplně jiný názor měl domácí lodivod Milan Dvořák. „Myslím, že jsme viděli kvalitní a dobrý fotbal a vyhráli jsme zaslouženě. Dvakrát proti Braškovu zasahoval Haužvic a mrzí mě, že máme pět samostatných nájezdů a neumíme to vyřešit lépe. To je fotbalová vražda. Pokutové kopy byly podle mě oba jednoznačné,“ dodal k duelu Milan Dvořák.

Na Braškově střídá Želinu Žako Žák

Braškov – po sedmi letech skončil zápasem v Lánech na lavičce fotbalistů Braškova Jaroslav Želina. Vystřídá ho borec místního béčka, někdejší trenér Slavoje Kladno Jiří Žák, přezdívaný Žako. „Změna byla v plánu, vedení o mém odchodu ví už od 2. října. Potřeboval jsem si už psychicky odpočinout a nabrat nějaké síly. A kluci už potřebují nový impuls také,“ vysvětlil svůj odchod Želina.

Co se týče Žáka, za Slavoj Kladno nejprve hrál a pak se podílel v I. A třídě i na jeho vedení.

Rudolf Muzika, Bianka Joglová