Většina mužstev měla ve svém týmu velmi kvalitní fotbalisty. Snad nejvíc Metal Trade Comax, první celostátní vítěz Zaměstnanecké ligy, který však se spoustou výborných hráčů hlavně z Doks skončil už v semifinále na kopačkách Prague Football College. Výborní brankář Kieryk, útočník Kafka, ale ani nováček Mertlík či stálice Vošmera nezabránili porážce 1:3, i když za stavu 1:1 se dost zlobili na rozhodčího, jenž pustil ostřejší zákrok na Jaroslava Kafku.

Druhé semifinále rozhodl až penaltový rozstřel. V něm výběr Dachseru Kladno, jemuž šéfovali výborný futsalový ex-reprezentant Stejskal či hvězda domácího Přítočna Holeček, těsně prohrál s Mitsubishi Czech republic. A padl nakonec i v boji o třetí místo s velvarským Metal Trade Comaxem.

Mitsubishi hezky vzdorovalo také ve finále, jeden z jeho hráčů si pak dokonce vysloužil pomyslnou cenu fair-play. Za stavu 2:2 přiznal ruku a z nařízeného kopu šli Pražané do vedení. Mitsubishi ještě srovnalo, a tak rozhodl penaltový rozstřel. Školní výběr ho začal špatně, ale pak jeho hráči vyburcovali brankáře Fulíka, že pokud vyhrají, udělá s Deníkem rozhovor. A tak chytil dvě penalty a výhra a pohár se zlatými medailemi patří opět Prague Football College.

„Zase to bylo po penaltách, ale ty mám z fotbalu a také z futsalu, který chytám, docela nacvičené. A kluci výborně proměňovali,“ hlásil brankář slavného pražského klubu ČAFC, o kterém psal už slavný Karel Poláček v Mužích v offsidu.

Radim Fulík přitom prožíval těžké okamžiky v úvodu turnaje. Od rána mu chodily omluvenky hráčů a k prvnímu duelu nastoupil jeho tým o jednoho hráče oslaben a prohrál s celkem Valeo výměníky tepla Žebrák. Před druhým zápasem tak přemlouval sudího Tomáše Nejedla, aby posečkal, protože jeden hráč je na cestě a v koloně aut se stihl převléknout. Z auta tak vyběhl rovnou v kopačkách…

„Nakonec dorazil a my sice neměli nikoho na střídání, ale aspoň jsme byli kompletní. Ale do krajského kola půjdeme asi ve stejné sestavě. Když se na nás ostatní kluci vykašlali, už je v mužstvu nechceme,“ mračil se trochu brankář vítězů.

Ale jestli vítězům musíme ponechat jejich slávu, čest patří těm poraženým. Třeba zmínění borci z Žebráku měli postup hodně blízko, hráli velmi dobrý fotbal. NKT Cable dostali hned na úvod jedenáct gólů od Metal Trade Comaxu, ale náladu si vzít nenechali, užívali si společnou pohodu a nakonec i jeden zápas pěkně vyhráli.

Za dřinu a nekonečné nadšení zaslouží obdiv také zástupci Konecranes and Demag, a také týmu, který to měl na přítočenské hřiště jasně nejblíž – pekaři z La Lorraine.

Mimochodem jejich společnosti patří zvláštní poděkování Deníku za dobroty, které poskytla všem zúčastněným. Další díky míří k fotbalovému odborníkovi Václavu Novotnému z SK Velké Přítočno, který zastupoval vedení klubu a hlavně se staral o občerstvení, a také přísun tepla v místní hospůdce. Díky od zástupkyní obchodního oddělení Deníku Anny Mařákové a Lenky Jiráskové letí ještě Tradičnímu pivovaru v Rakovníku (Bakalář) a také TJ Sokol Kladno, jehož kouzelné malé mažoretky v přestávce zjemnily svým vystoupením někdy ostřejší fotbalové bitvy.

A samozřejmě mužům v černém, rozhodčím Nejedlovi, Mižičovi a Pomykáčkovi. Či nezdolnému spíkrovi Václavu Havránkovi z Rokycanského deníku.

Takže zase za rok a už s asistencí pánů Sluníčka a Teplíčka? Snad ano.