Trenéra Martina Nového štvalo, že podlehli soupeři, jehož utkání také nezastihlo v dobré herní pohodě. „Bylo to obrovské podcenění a selhání ze strany hráčů, kteří měli mužstvo táhnout," lamentoval kouč s tím, že uznání nezaslouží ani jeden hráč. Nejen zkušení borci. „Náš výkon byl katastrofální a na jaře jasně nejhorší. Sami hráči uznali, že soupeř byl špatný," dodal.

Krev do žil nalil domácímu týmu vedoucí gól. Po hodině hry po další standardce z velké dálky se k odraženému míči dostal Kupša a otevřel skóre. Pět minut před koncem utekl obráncům Švehl. Na jeho centr si naběhl Popelka a zvýšil na 2:1. Snaha o korigování nepříznivého výsledku se hostům vyplatila až v samotném závěru zápasu, kdy Šilhavého zblízka překonal kapitán Volf.
Nespeky tak vrátily Slanému těsnou podzimní porážku a v tabulce se posunuly před svého soupeře. Nový dokonce tvrdil, že lepší partii by s nimi sehrálo béčko, pokud by odvedlo stejný výkon jako před týdnem proti Kročehlavům (6:0).

„Teď jsme byli kompletní. Měli jsme sestavu jako bejk, o to je zklamání větší," prohlásil kouč a litoval brzkého zranění Stibora, který patří na jaře k nejlepším záložníkům.