Domácí ale diktovali tempo jen hodinu hry do stavu 3:0, kdy se prosazovali přes málo pružnou obranu hostů kolmými akcemi. Skóre otevřel Kwame z penalty za stažení Kudely, pak zvýšil po kombinaci do prázdné Zlata. V 53. minutě po další kolmici obešel Primus i gólmana Drážka a z úhlu zvýšil na 3:0. Jenže následně sudí odpustil jasnou červenou za faul na Kunce, který šel sám na bránu, a karta se začala otáčet.

Najednou byli jasně lepší hosté, měli i šance, ale výborný gólman Petr Vošmik chytil i Urbanovu penaltu. Jenže Nespeky se srazit nenechaly, po pouhé půlminutě snížil po centru Klauz (i na jeho hlavičku z metru si Vošmík sáhl) a pořád ještě chybělo dvacet minut. Ty už ale nevyužily.

SK Vinařice - Baník Švermov 3:4, OP Kladno, 4. 11. 2017
ON line: ptali jste se rozhodčí Mariky Hasíkové„Nevzpomínám si, že bych někdy chytil penaltu a za půl minuty dostal gól,“ usmíval se brankář Lhoty Petr Vošmík, který přiznal, že jeho tým od 60. minuty nehrál dobře. „Kdybychom dostali ještě gól, už bychom se strachovali o výsledek. Bohužel je to naše typická hra, druhé poločasy máme špatné. Asi na tom nejsme nejlépe ani fyzicky, už to bylo v Tuchlovicích, před týdnem a teď. Musíme na tom zapracovat,“ je jasné Vošmíkovi.

Do zápasu na hřišti vedoucích Horek to bude těžké stihnout. „Speciální zápas, ale nemáme tam co ztratit. Loni jsme překvapili ve Zbuzanech a venku se nám hraje obecně lépe. Máme dobrou obranu i brejkové hráče. Když podáme stoprocentní výkon, tak máme šanci bodovat i v Horkách,“ dodal postavou malý, ale výkonem velký gólman Lhoty.

Havířov (v tmavém) nestačil o víkendu ani na Kladno.
Zmoklé slepice oschly, Havířovu nedaly naději