Zdeněk Kofent začal hrál fotbal v rodném Družci, kam se po ukončení kariéry vrátil jako hráč a trenér a kde žije dodnes. V dobách největší slávy byl plných dvanáct let ligovým hráčem Baníku Kladno, Tankisty Praha (vojna) a SONP Kladno.

Na hřišti se potkal s takovými fotbalisty jako byli populární borci Biskup, Linhart, Fábera, Kokštejn, Holoubek, Pospíchal, Pergl, Kadraba nebo Rys. Jeho prvním trenérem na Kladně byl neméně známý Karel Sklenička. Na stadionu Františka Kloze ho vedl také slavný a nezapomenutelný kanonýr Pepi Bican.

V lize sehrál za Kladno 153 ligových zápasů a dres s tímto číslem dostal k narozeninám. První start si odbyl v roce 1953 proti Gottwaldovu (dnes Zlín) a dokonce hned vstřelil branku - Kladno vyhrálo 5:2. V dalších letech byl na vojně v Tankistovi Praha (ano, i tak se tehdy kluby jmenovaly) a pak hájil od roku 1956 barvy Kladna dlouhých deset roků.

Zahrál si proti velkým hvězdám československého a vlastně i světového fotbalu jako byli Pepi Bican nebo Josef Masopust, Ivo Viktor, s některými si dokonce zahrál za juniorskou reprezentaci. Dokonce i s borci, kteří v roce 1962 vybojovali stříbrné medaile na MS v Chile - Jánko Popluhárem, Andrejem Kvašňákem, Tomášem Pospíchalem a svým spoluhráčem z Kladna Josefem Kadrabou.

A bojoval i proti hvězdám světovým, dokonce proti legendárnímu sovětskému brankáři Lvu Jašinovi. Nebo proti anglické hvězdě Duncanu Edwardsovi. Čechoslovákům tehdy dal obě branky (2:0), bohužel brzy poté jedno z "Busbyho dětí" zahynulo při letecké katastrofě Manchesteru United.

Zdeněk Kofent měl jiný osud, dožil se krásné devadesátky a redakce Deníku mu přeje, aby tu byl co možná nejdéle. Třeba i jako připomínka krásných časů, kdy byl největší sport v Kladně na nejvyšší úrovni, a to také jeho zásluhou.