„Jsme rády, že nám umožnili hrát na jejich hřišti,“ uvedla na adresu vedení SK Kačice nejzkušenější hráčka a zároveň žena, jež má na starosti organizační chod týmu, Olga Mikulcová, s tím, že finanční podmínky Kačických jsou pro děvčata přijatelné. Za pronájem hřiště, šatny a energii platí klubu ročně pět tisíc korun. „Nějaké dotace od svazu sice dostáváme, ale jinak si všechno hradíme z vlastní kapsy. Měsíčně každá dáváme do pokladny stovku a z toho vše financujeme,“ přiblížila Mikulcová.
Podle umístění v uplynulém ročníku by po reorganizaci soutěží měly Kačické hrát stejně jako loni druhou nejvyšší soutěž, nově přejmenovanou na II. ČŽFL. Problém ale je v tom, že v uplynulém ročníku bylo několik skupin soutěže, zatímco od podzimu bude v Čechách jediná, což by se výrazně promítlo do nákladů na cestování. „Neměly bychom na to finančně a zřejmě ani výkonnostně. Vydávat hodně peněz a třeba vysoko prohrávat, nemá smysl,,“ prohlásila Mikulcová a dodala, že tým opustily tři hráčky, které zde byly na hostování z pražských klubů. „Chtěly na sobě pracovat, zatímco my to bereme spíš rekreačně,“ přiznala.
Dalším důvodem, proč Kačické nechtěly hrát vyšší soutěž je fakt, že příští rok musí i druholigové celky disponovat juniorským družstvem, a to by by ně byl neřešitelný problém. V podstatě by ve III. lize bývaly skončily o rok později.
Také proto se kačické fotbalistky objeví v nové sezoně až v nejnižší III. ČLŽ, kde by rozhodně měly hrát v první polovině tabulky. V týmu Josefa Kučery zůstalo okolo šestnácti hráček, z mateřské by se totiž měly dvě vrátit, zatímco jednu stejné povinnosti v čekají.
Kačice zahájí novou sezonu 9. září v Mnichově Hradišti, doma pak hrají s Hradištkem. Dalšími účastníky soutěže jsou Inferno Praha, Tábor, Říčany, Mořina, Všestudy, Karlštejn B a Blatná.