Stadion začal vznikat na Zichovci v roce 2000 na místě starého hřiště, kde měli fotbalisté podmínky vskutku provizorní. Paradoxní je, že zde do té doby kopali pod hlavičkou Bilichova.

Když se ale na návrh obce klub přejmenoval na SK Zichovec, hrál dvě sezony na bilichovském hřišti! Až pak se přesunul do nového areálu. Kuriozitou je, že jeho tribunka pojme víc diváků než má obec lidí.

Prvním krokem k fotbalovému boomu na Zichovci byl zisk třistatisícové dotace v akci Zelený trávník. Na to se začaly nabalovat aktivity místních podnikatelů v čele se starostou obce Ivanem Husákem.

Výsledkem je moderní areál a hlavně pět týmů, z toho tří mládežnické. Takový počet hráčů by hlavní travnatou plochu bezpochyby zlikvidoval, proto mají Zichovečtí k dispozici i tréninkovou, byť menších rozměrů – avšak s umělou závlahou.

„Teď jsme do brankovišť hlavního hřiště položili nové koberce místo tradičního dosívání trávy. Pořád se snažíme něco vylepšovat,“ uvedl sekretář klubu Jiří Baňka, jenž si nemohl vzpomenout na něco, s čím by byl nespokojený.

Zabral až po připomenutí námitky z internetové diskuse. Jeden ze čtenářů připomněl, že zde po dešti vznikají kaluže. „To je pravda. Když se plocha rovnala, navezla se na ni jílovitá zemina, která hůř propouští vodu. Když hodně zaprší, tak se asi na dvou místech drží. Horší drenáž je náš asi jediný problém,“ uzavřel Baňka.