Populární Zimní ligu kdysi pořádal Slovan Kladno, který už nemá potřebnou hrací plochu. Poté, co vybudoval trávník, mu zbylo jen menší tréninkové hřiště. Vysoké náklady a minimum obětavců, to byl problém turnajů v Kročehlavech. Jinou potíž mají ve Pcherách. „Nic neděláme, hřiště jsme zazimovali,“ hlásil předseda klubu František Dufek a přidal důvod: „Všechno máme, včetně pořadatelů. Chybí nám ale hráči. Ti dávají přednost futsalu.“

V minulosti se v zimě kopalo i ve Švermově, zde na to letos ani nepomysleli. Po špatných zkušenostech z minulých let to vzdali i na Spartě Kladno. Stejně tak ve Velvarech, které turnaj nepořádaly ani loni. „Naposledy jsme ho kvůli počasí ani nedohráli, protože náhradní termíny se soupeřům nehodily. Pak jsme museli vracet peníze,“ vysvětlil velvarský předseda David Vedral, proč se klub do dalších ročníků nemíní pustit.

Jediný umělý trávník v okrese na SK Kladno ještě nedávno hostil několik zimních klání. Letos se zde pustili pouze do organizace turnajů mladších a starších žáků. Hřiště ale bude hojně využíváno k přátelským zápasům dalších klubů.

Jediná příznivá zpráva, vlastně dvě, tak přichází ze Stochova, kde v lednu vypukne 2. ročník turnaje o Pohár starostky Stochova dospělých a dorostenců. Losování se uskuteční v pondělí 10. prosince, už dnes je ale známo složení obou klání.

Mezi seniory budou zápolit třetitřídní Stochov a V. Přítočno, ze IV. tříd se přihlásily Dubí a Buštěhrad. Pátým do party bude účastník okresního přeboru Rakovnicka, Sýkořice. Dorostenecké boje budou svádět mužstva Stochova, Buštěhradu, Unhoště a Hostouně.