Na podzim končilo tohle derby ve velkých emocích, Hostouň se tehdy hodně hněvala na rozhodčího za neodpískanou penaltu. V neděli arbitři pískali solidně a hráči i vedení obou týmů si v klidu podali ruce. Horší to bylo mezi diváky. Skupinka kladenských Ultras se při odchodu ze stadionu dostala do potyčky s najatou bezpečnostní agenturou, létaly židle a po zranění jednoho z fanoušků dorazila na místo záchranka i policie.

Zápas samotný nabídl obrovský boj o každý míč. Hostouň vsadila na velký důraz, výškovou převahu, standardky a nakopávané míče. To vše mohlo přinést ovoce, kdy hráči proměňovali šance. Už ve 3. minutě šel Čurda sám, ale s Tesařem překopl i bránu. Po rohu mířil Motlík také nad a Zemana skvěle vychytal Tesař. „Zkusil jsem to bodýlkem, ale gólman se štěstím vyrazil,“ smutnil nebezpečný Zeman.


Poločas nakonec skončil ideálně pro Kladno, které přežilo možnosti soupeře a samo svou jednou větší využilo brilantně. Nesládek obral Marka, předal Tóthovi a jeho kolmici poslal z těžké pozice přesně k tyči Kroutil. „Hezké to bylo, ale gólman mi to dost ulehčil. Měj vyrazit dřív, nebo zůstat v bráně. Každopádně to je můj jasně životní gól,“ usmíval se střelecký zázrak Kladna, který obranu Hostouně pokořil i na podzim.

Domácí sahali po vyrovnání i ve druhém poločase, když Zeman trefil z trestného kopu břevno. Pak mačkali ještě v závěru, ale Zemanovi nebylo přáno a neuspěli ani Motlík s Krndžijou. „Jarda Tesař chytal bravurně, moc nás podržel,“ děkoval brankáři Radek Kroutil, podle něhož to byl zápas o prvním gólu. „Po něm jsme se trochu uklidnili, začátek byl v režii Hostouně. Měli jsme ale víc kombinovat po zemi,“ litoval lehce jeden z hrdinů mače.

Mohl jím být i Michal Zeman, domácí útočník ale v neděli štěstí neměl. „Dali jsme do toho maximum, jenže nedáváme góly. Kladno bylo výborné, i když měli trochu štěstí. Gól dali oni, musíme jim pogratulovat,“ zůstal nad věcí jeden z nejlepších hráčů utkání.


Domácí kouč Martin Čurda litoval, že jeho tým opět trápilo proměňování šancí. „Je to dlouhodobý problém. Jsme zbrklí, nedokážeme míč dotlačit do brány. Je to škoda, protože kluci byli nabuzení, chtěli si zahrát dobrý fotbal,“ mrzelo trenéra, který jinak tým připravil dobře. „Nechtěli jsme, aby Kladno hrálo přes střed hřiště, v tom je silné. Bohužel, co je to platné, když jsme nedali gól,“ vrátil se k zásadnímu problému Sokola.

Hostující Ivan Pihávek hodnotil duel s nadhledem, přece jen není Kladeňák. „Já tu výhrou přeji hlavně kabině, ta si jí užije moc. A jestli jsme měli štěstí? Já to tak neberu. Beru jen to, že jsme uspěli v prestižním zápase okresu Kladno a to je důležité. Na míči jsme asi byli lepší, chtěli jsme hrát fotbal, soupeř spíš nakopával míče a sázel na svou výšku,“ mínil Pihávek.

Hostouň – Kladno 0:1 (0:1). Branka: 36. Kroutil. Rozhodčí: Kříž. ŽK: Marek, Krndžija Motlík – Tesař, Pechr, Bořík. Diváci: 925.

Hostouň: Pettík – Krndžija, Motlík, Vlasatý, Vašák (87. Zachariáš) – Burant - Zeman, Čurda, Marek (60. Krupička L.), Novák (86. Trnka) - Šilhan (73. Rouček).

Kladno: Tesař – Borák, Veselý, Pechr, Kalina – Bartoš (60. Štoncner), J. Procházka, Tóth, Bořík (90. Krsek) – Kroutil (84. Růžička) – Nesládek (78. T. Procházka).