Viktorka vykročila na cestu za záchranou vítězně, naopak Kladno špatně. Důležitý souboj rozhodl jediný moment zápasu. Žižkovský Kalod se probil až do vápna, kde ho zfauloval brankář Pavlík a znařízené penalty se Švancara nemýlil.

Do poločasu se Kladno, v jehož sestavě se nečekaně objevil mladý stoper Beneš, a také zimní posily Jablonský, Hochmeister a Krob, ukazovalo ve slušném světle. Kvalitněji kombinovalo, ovšem do lepších šancí se nedostalo. Za zmínku stojí jen hlavička stopery tísněného Szaba a pokus Semeráka.

Druhý poločas byl o něčem jiném. Hned po obrátce utekl hostující obraně Kušnír, Pavlík sice jeho ránu skvěle lapil nohama, ale Žižkovští se dostali do velkého náporu. Hrálo se jen na půlce SK, Pavlík i obrana byli přetíženi a zasloužený trest přišel v 71. minutě. Uniknuvšího Kaloda fauloval Pavlík a Švancara nařízenou penaltu do středu brány proměnil. „Kalod byl u míče o chvilku dřív než já a dal si ho před sebe. Já stáhl ruce, aby nebyl faul, jenže on pokračoval do mě a ještě mě kopl do lokte, popsal situaci Pavlík a dodal, že za dvě minuty se mu Kalod omlouval. "Promiň, musel jsem, říkal. Jeho chytrost, moje blbost,“ kál se brankář Kladna.


Hosté se snažili manko srovnat, vytvořili si několik standardek, ale zahrozili až v 88. minutě, kdy Hochmeister hlavou poslal centr Kroba metr vedle šibenice.


“Význam zápasu byl předem daný, byl to přímý boj o záchranu. V první půli jsme nebyli dobří, proto jsme se rozhodli pro střídání a Novotný naši hru oživil, “ hodnotil domácí trenér Stanislav Griga, podle něhož Viktorka vyhrála zaslouženě.


Zato kladenský trenér Jaroslav Šilhavý byl skleslý. “V první půli jsme zahráli slušně, měli jsme tam i náznaky šancí, ale nevedla se nám finální přihrávka. Po obrátce jsme byli pod velkým tlakem, soupeř nás držel v šachu. Nedokázali jsme podržet balon, Žižkov zaslouženě vyhrál,“ uznal.

Viktoria Žižkov– SK Kladno 1:0 (0:0)

Branka: 71.Švancara (pen.). Rozhodčí: Kocourek– Chytil, Kubáň. ŽK: Kalod– Pavlík, Brunclík. Diváci:3420.

Žižkov: Bartalský – Kučera, Labant, Kropík, Zengue – Kušnír, T. Procházka, Tinga (31. Novotný), Stracený (73. Koukal)– Kalod, Švancara.

Kladno: Pavlík – Bartoš, Beneš, Hochmeister, Krob– Zoubele (76. Kroupa), Szabo, Gross, Jablonský (63. Cigánek) – Brunclík (86. Vršajevič), Semerák.